Jak nabíjet mobil rychleji a bezpečněji? Vůbec to není složité!

0

Baterie mobilního telefonu, to je ta část, na kterou máme záruku pouze 6 měsíců (zcela v souladu s legislativou). A tak je zřejmé, že o ni také musíme dobře pečovat, protože se evidentně ráda kazí, vypovídá službu, prostě brzy nefunguje. I proto je na místě, abychom věděli, jak nabíjet baterii našeho smartphonu bezpečně, přitom však rychle, protože čas je to, čeho máme na světě nejméně.

Kdy nabíjet telefon?

Baterii telefonu bychom měli udržovat stále nabitou kousek nad 50% její kapacity. Zároveň bychom neměli baterii dobíjet do celých 100%, hlavně ne pravidelně. Stoprocentní dobití baterie totiž výrazně zkracuje její životnost.

Samozřejmě jsou situace, kdy potřebujeme mít baterií plně nabitou, například když jedeme na výlet, delší pracovní cestu, budeme se vracet později večer a nabíječku nebo powerbanku sebou rozhodně tahat nechceme.

Jak nabíjet mobil rychleji a bezpečněji?
Jak nabíjet mobil rychleji a bezpečněji?

V běžném denním režimu však nenechávejme spadnout nabití baterie pod 20% její kapacity, soustředíme se na udržení jejího nabití vždy mezi 40 a 80% kapacity. Jednou za čas, řádově jednou měsíčně, je potřeba baterii restartovat. To uděláme tak, že baterii necháme vybít v podstatě do nuly, pak ji nabijeme na plných 100%.

Jak nabíjet smartphone rychleji?

I rychlost nabíjení je pro nás v posledních letech důležitější než kdy dříve. Abychom mohli naše chytré telefony nabíjet rychleji a bezpečněji, potřebujeme dvě věci: první je speciální nabíječka s technologií takzvaného rychlo nabíjení, druhá věc je adaptér, který připojíme rovnou do sítě.

Při nabíjení z notebooku, lampičky nebo jiného zařízení, které má USB konektor pro připojení nabíječky a technologii dobíjení, nikdy ne nabijeme telefon tak rychle, jako když je nabíječka připojená k adaptéru zastrčenému přímo do elektrické sítě. Rychlonabíjení může probíhat při proudu od jedné do 3 ampér, pokud však budeme dobíjet z notebooku, dostaneme se pouze na půl ampéry.

Během nabíjení je dobré zvolit režim letadlo, což znamená, že vypneme všechna připojení telefonu – mobilní síť, WiFi, Bluetooth a další. Pokud si to můžeme dovolit, během nabíjení vypneme telefon úplně. On tak nebude spotřebovávat žádnou energii na svůj provoz, my dosáhneme mnohem rychlejšího dobití do 80 až 90 procent.

Jak nabíjet mobil rychleji a bezpečněji?
Jak nabíjet mobil rychleji a bezpečněji?

Je bezpečné používat telefon připojený v nabíječce?

Ano, je to bezpečné. Přestože na internetu kolují různé informace o tom, že telefon může vybuchnout, když ho používáte během nabíjení, není to založeno na pravdě.

Ale nutno dodat, že musíte používat kvalitní baterii v telefonu a kvalitní nabíječku. Nemusejí nutně být originální, avšak pohlídejte si jejich kvalitu. Nekupujte je výrobky s nejnižší cenou, sledujte i jméno a záruky.

Jak nabíjet mobil rychleji a bezpečněji?
Jak nabíjet mobil rychleji a bezpečněji?

Je bezpečné nechávat telefon nabíjet přes noc?

Celkově se telefonu ani vám nic nestane, když bude v nabíječce celou noc, ale postupně budete jeho baterii ukrádat na kapacitě a životnosti. Pokud měníte telefony pravidelně, třeba jednou za dva roky, nic se neděje a telefon nabíjejte i přes noc. Jestliže si jej chcete ponechat déle, měli byste se o baterii postarat i tím, že ji nenecháte v nabíječce celou noc.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/nej-ceny-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/vsechnonamobil-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.