Jak na krásné a zdravé zuby

0

Krásný úsměv dělá hodně, starejte se tedy o své zuby tak, ať se za ně nemusíte stydět. Jak na správnou péči o váš chrup se dozvíte právě teď!

Americký úsměv
Chcete mít úsměv jako filmová hvězda? Nenechte se mýlit, jejich úsměvy v drtivé většině případů nejsou skutečné. Právě naopak! Úsměvy, které známe z filmového plátna, jsou značně vylepšené zásahy nejdražších dentistů. Krásného úsměvu se však vzdávat nemusíte, pokud se budete o své zuby důkladně starat, odměnou vám bude krásný úsměv, který vás omladí o několik let.

Zubní kartáček je základ
Zorientovat se mezi nepřebernou nabídkou zubních kartáčků není zrovna jednoduché, obecně však platí, že důležitá je zejména jeho tvrdost. Vlákna by měla být šetrná k vašim dásním, proto vždy raději volte kartáček měkčí. Rovněž dbejte na jeho pravidelnou výměnu, maximálně po 2 měsících. Samozřejmě však záleží na jeho opotřebovanosti, vlákna by v žádném případě neměla být roztřepená. Jestliže se bojíte, že si zuby klasickým kartáčkem dostatečně nevyčistíte, zkuste popřemýšlet o pořízení elektrického zubního kartáčku.

Zubní pasta na míru vašim zubům
Neméně široká je i nabídka zubních past. Zubní pastu vždy volte s ohledem na stav vašich zubů a dásní. Pasta na citlivé zuby vám pomůže od přecitlivělosti zubů, už tedy nebudete zažívat nepříjemné chvilky při pití studených a horkých nápojů. Zubní pasta proti paradentóze vás pro změnu zbaví nepříjemného krvácení z dásní.

Mezizubní kartáčky nebo nit
Jestliže chcete mít důkladně vyčištěné zuby, nikdy nezapomeňte použít mezizubní kartáčky nebo zubní niť. Tyto užitečné pomůcky se dostanou do míst, která běžným zubním kartáčkem nikdy nevyčistíte. Právě mezizubní prostory jsou nejnáchylnější k tvoření zubního kazu.

Ústní voda pro dočištění i svěží dech
Používání ústní vody by se mělo stát běžnou součástí hygieny vaší ústní dutiny. Důkladným vyčištěním zubním kartáčkem a nití se sice zbavíte většiny zubního plaku, ale ne úplně. Pro důkladné dočištění je ideální právě ústní voda, která se dostane i do nepřístupných míst a při kloktání odstraní veškeré nečistoty. Příjemným bonusem je samozřejmě svěží dech, ústní vodu můžete bez obav použít víckrát denně, například když se chcete se jen zbavit nepříjemné pachuti v ústech.

Zářivý bílý úsměv
Pokud máte zdravé a silné zuby, ale trápí vás jejich zažloutlá barva, vyzkoušejte přípravek na bělení zubů. Možnosti jsou v dnešní době opravdu široké, od bělících zubních past, přes bělící pudry či pera, až po sady na bělení zubů, jejichž použití je velmi jednoduché i v domácím prostředí.

Rada na závěr
Pokud chcete, aby vaše zuby zůstaly bílé, vyhýbejte se nadměrné konzumaci nápojů, které způsobují jejich žloutnutí. Jedná se zejména o kávu, červené víno a černý čaj. Zářivé barvě vašich zubů uškodí také kouření.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/nazuby-cz

O autorovi

Zajímá se módu, cestování, vaření, zdravý životní styl a vše, co k tomu patří. Na našem blogu vám přináší zaručené tipy na aktuální trendy, kosmetické novinky, nejrůznější vychytávky do domácnosti, nápady na výlety a mnoho dalšího.