Jak na dárek pro ženskou?

0

Vybírat dárek pro ženy – to se může jevit na první pohled jako snadná záležitost. Okouknu koupelnu, zjistím značku kosmetiky, co je zrovna na povrchu, a mám vystaráno. Ale není tomu tak. Jednak je nabídka kosmetických firem široká a různorodá, takže vůbec nemusíte trefit ten správný kousek, jednak s touto značkou žena už nemusí být tak spokojená a chce ji honem, honem vypotřebovat, aby neměla pocit, že zbytečně vyhazuje. A pak si kupit něco úplně jiného. Pojďme se tedy na výběr dárku pro ženu podívat trochu jinýma očima!

Proč na dárku tolik záleží?

Protože dárek je signál. Signál o tom, jak moc darující myslela na obdarovávaného, kdy dárek vymýšlel, vybíral, balil, prostě pořizoval. A vybrat trefný dárek pro ženu, to někdy nemusí být žádná sranda. Ukazujete tím totiž, jak moc ženě rozumíte (jako partner, kamarád, otec, syn, bratr, ale i jako kamarádka, kolegyně, sestra, dcera, matka…). Výběr dárku vypovídá o tom, jak moc o obdarovávané ženě víte a jak moc jí rozumíte.

Ano, chlapi to až tolik neřeší. Chlapi mají rádi dárky, kterými se jim trefíte do nálady, chuti, koníčka, životního stylu. Anebo do toho, co zrovna potřebuje v autě, dílně či v práci. Ženy jsou (jak všichni víme) o poznání komplikovanější. A tak i výběr dárku má svoje komplikovanější specifika.

Nestačí vědět, že potřebuje něco do domácnosti. Myslete také na to, co ocení ona a její osobnost. A co bude jen a jen pro ni. Jak tedy vypadá dobře zvolený dárek?

Je výsledkem vašeho naslouchání

A to je jedno z nejdůležitějších kritérií úspěchu. Efektivní naslouchání, jehož výsledkem je uvědomění si, o čem vás žena informuje – po čem touží. Co by chtěla mít doma, co by chtěla jen pro sebe, kam by chtěla jet anebo co by chtěla zažít. Tady vůbec nezáleží ne ceně dárku. Ale na jeho rozpoznání formou pozorného vnímání.

Žena o dárku, který by chtěla, nemusí jen mluvit. Může se u něj často zastavovat, když jdete svou obvyklou nákupní trasu, může stránky s ním mít často otevřeny v telefonu nebo tabletu, možností je nepřeberné množství.

Je jen pro ni

V tomto jsou ženy velmi specifické. A není se čemu divit. Zejména ty, co již mají svou domácnost, jsou totiž často obdarovávány dárky, které ve skutečnosti neslouží jim, ale darujícím nebo jejím příbuzným. Například vybavení do kuchyně, domácí spotřebiče a tomu podobné praktické a jistě dobře myšlené dárky jsou totiž ve skutečnosti, jak si manžel může pro sebe zajistit originálnější večeře, uklizenější byt nebo denně čerstvý chléb z domácí pekárny.

Praktický dárek tedy sice slouží ženě k usnadnění její práce. Ale té práce, kterou dělá pro ostatní. Nikoliv pro sebe. Vaření, úklid, praní, žehlení, to je činnost, jejíž výsledek míří jinam, než přímo k ženě samotné.

A tak se piďte po dárku, který je jen pro ni. Který bude používat na věci a činnosti, které slouží jen jí. Anebo se orientujte na služby, které si vychutná jen ona sama. Ať jsou to masáže, pedikúra anebo třeba zajímavý zážitek. Klidně ve dvou.

Je výsledkem vaší snahy

Z dárku, který pro ženu vybíráte, musí být cítit, že jste se snažili. Že jste přemýšleli, pátrali, zkoumali, vyptávali se kamarádek či její maminky, případně sestry nebo dcery. Věnovali jste tomu čas a svou snahu, protože jste chtěli udělat radost. Rozhodně nekupujte nic na poslední chvíli a jen tak, náhodou. Dejte si tu práci a přemýšlejte včas. Potěší to ve výsledku i vás.

Je dohodnutý, ale…

Často na nic nepřijdete a nechcete investovat do zbytečností, které by doma jen ležely anebo by skončily s prvním letním úklidem v popelnici. To je rozumné. Dohodnout se na dárku a jeho přesných parametrech, může být nakonec ten nejlepší nápad. A teď to ale…

Ale ani tak by váš dárek neměl ztratit alespoň nádech romantiky a snahy přistoupit k dárku osobně, zanechat na něm stopu vás, tedy darujícího. Stačí k němu přibalit nějakou blbůstku, drobnost, pozornost. Může to být třba volný lístek do kina na film dle výběru, poukaz na nákup v oblíbeném knihkupectví anebo na nákup oné kosmetiky, kterou jsme zmínili v úvodu – tedy pokaz do drogerie či parfumerie, kde si prostě vybere podle svého gusta.

Můžete zvolit i symbolický dárek, na kterém bude něco, co vás poutá k sobě. Máte oba rádi stejné místo? Dejte je třeba na polštář, který máte v ložnici. Možností jsou plné eshopy i kamenné prodejny.

 

 


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/centrumtance-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/glix-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/mixit-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.