Jak na dárek pro chlapa?

0

Vybírání dárků nám často bere z celé přípravy Vánoc nejvíce energie. Ne že bychom nechtěly přemýšlet o tom, co všem těm pánům, které máme doma, v příbuzenstvu anebo mezi kamarády, na Vánoce nadělíme. Chceme jim nadělit a udělat radost, v případě dětí a partnera jistě tu největší. Jenže, co vybrat?!? Co použijí, co jim nebude doma ve výsledku jenom překážet? Z čeho budou mít radost?

Poslední chvíle někdy přinese dobré nápady. Jenže…

Mnoho z nás nechává nákup dárků na poslední chvíli. Spoléháme se na spásnou myšlenku a nápad, která prostě „musí přijít“! Ale občas by se to mohlo podařit až hodně pozdě. A vzhledem k tomu, že eshopy, respektive dopravci bývají plně zahlcení už od konce listopadu a nedaří se jim často najít dost brigádníků, můžeme mít s nákupem prostě smůlu a pak již nadělovat jenom dárky povánoční.

A stres a starosti se budou jen kupit, místo toho, aby postupně ubývaly a abychom se s blížícími se Vánoci cítili vždy stále lépe a lépe a mohly se na ně konečně taky i těšit.

Takže na to pojďme jinak – zavčas a s nadhledem

Možná už jsme trochu sjely do stereotypu vymýšlení dárků, které jsou užitečné a jsou prostě k „něčemu“. Ale všimly jste si už, že zejména pánové jsou těmi, kdo si užitečné věci pořídí tehdy, kdy je zrovna potřebují? Po chlapovi prostě nemůžete chtít, aby na nové zimní boty nebo zimní bundu čekal do Vánoc. Nebo třeba na sadu potřeb do auta, na věci k jeho koníčkům taky ne, protože pak ho ten koníček už tolik nebaví. Jestli to máte doma jinak, buďte rády.

Takže nám zbývá poohlédnout se spíše po věcech doplňkových, tedy po tom, co chlap vyloženě nepotřebuje, ale co by ho třeba mohlo zaujmout, ulehčit mu některé situace či činnosti (ať doma nebo v práci), posunout jeho koníčka na jiný level, splnit mu už dlouholeté přání. Anebo něco, co se může stát častějším tématem hovoru s ostatními muži třeba v práci nebo v „klubu“. Dobrý dárek je taky ten, který si váš dospělý chlap přeje, ale sám by si ho nekoupil, protože na to buď zrovna nezbývají peníze, anebo to není zrovna priorita v rodinných financích.

Jak tedy na výběr dárku pro chlapa?

Pánové sami tvrdí, že to není až tak těžké. Že stačí se jim buď chvilku v myšlenkách věnovat a vypozorovat, co by se jim hodilo či líbilo, nebo na to jít s humorem. Anebo se prostě zeptat. Tím se sice romantika Vánoc docela vytratí, ale zase máte jistotu, že nesáhnete vedle. A domluvený dárek můžete doplnit nějakou drobností, kterou obdarovaný očekávat nebude. No, a romantika je zpět! Ženská si prostě musí umět poradit!

Manuál od samotných mužů

Když budete brouzdat po internetu, zjistíte, že pánové už sami na sebe práskli, co by rádi pod stromečkem našli. A také vám rádi poradí, jak byste o budoucím dárku měly přemýšlet. Jak na to z pohledu chlapa jít? Shrnout se to dá do několika pravidel:

  1. Pokud chcete dát něco, co souvisí s jeho koníčkem, delší dobu si zjišťujte, co je v oblasti jeho koníčka nového, co on již používá a jak moc intenzivně se koníčku věnuje. Tím se vyhnete situaci, kdy danou věc případně již má, kdy podceníte jeho zanoření se do tohoto koníčku, anebo naopak, kdy jej přeceníte a dáte mu něco, k čemu on se v koníčku ještě nedostal, ale ani o to vlastně moc nestojí. I když, tady to pak může vzít jako inspiraci a vytvořit si nový směr.
  2. Pokud chcete dát, co si přeje, tak se zeptejte. Důležité je vyzvědět i přesnější vlastnosti toho, po čem muž touží, abyste nevybrali něco „těsně vedle“. A všimněte si, že někdy muž prozradí více objektů své touhy, ale některé ne zrovna přímo. Stačí pozorně poslouchat a zaznamenat i ty vedlejší věci, které nebyly řečeny jako hlavní přání.
  3. Dost vám napoví i jeho životní styl. Pokud je sportovec, není co řešit. Jestli je modelář, máte také vystaráno. Když je rybář, chce to trochu informací, ale taky se jistě dokážete trefit. Někteří pánové jsou jen fanoušky – sportu, filmů, her a dalších věcí a dění. I tady se dá dost vymyslet. Třeba něco z řady předplatného čehokoliv nebo kamkoliv.
  4. V jaké je muž situaci? Teď je myšlena zejména situace finanční. Pokud splácíte hypotéku a na nějaké juchání moc nezbývá, bude přece jen nejlepší variantou dárek praktický. Ale pokud jste s financemi za vodou, chce to spíše něco pro potěšení, pobavení. Tady dost zabere i zážitek.
  5. Pokud muž rád čte, zajímejte se o žánr, který mu vyhovuje. A několik měsíců před Vánoci sledujte novinky v této oblasti (ale i ve vaší knihovně, protože pánové neradi čekají a takové věci si kupují ještě horké).
  6. Mužovo jméno v popředí. Dárek s mužovým jménem udělá radost vždy. Můžete zvolit jakýkoliv praktický dárek a ten ozvláštnit jeho jménem. Ať už to bude sklenice, deštník, ponožky, polštář, župan, otvírák, prostě cokoliv.
  7. Napoví i značka. Značka produktů, kterou má muž, jemuž dárek vybíráte, rád. A u značky stačí koupit dárkový poukaz. A máte vystaráno.

A konečně také pár konkrétních tipů: Co třeba taška přes rameno, masážní gel trochu jinak, designová mikina anebo vylepšení eshopu? Vyzkoušet můžete i dárkového poradce, nápadů totiž není nikdy dost!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/profanouska-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/sexxyshop-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/adamo-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/762design-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.