Jak na celulitidu

0

Snad každá žena s ní bojuje a většinou dost složitě a neúspěšně. Celulitida je nenáviděná společnice, která je nenáviděna a především neestetická. Snahy o její odstranění jsou často marné.

Příčiny vzniku celulitidy

V první řadě je potřeba vymýtit fámu, že celulitida je známkou obezity. I štíhlé ženy a dokonce vyhublé modelky mají také celulitidu. Nenáviděná pomerančová kůže tak není jen problémem těch, co mají nějaké to kilo navíc, ale týká se prakticky všech žen. Jde totiž o tak zvaně zatvrdlý tuk. Není to sice přesné, ale pro vysvětlení vhodné spojení. Pokud se osoba nepohybuje pravidelně a často, pak nastává právě usazování tuku, které je možno vidět přes kůži a vytváří jak dolíčky, tak hrbolky a úkaz tak nevzhledné a nehezké kůže. A to je celulitida.

Jak se zbavit celulitidy

Jestliže se chceme celulitidy zbavit, je potřeba efektivní spolupráce hned několika aktivit. Nestačí pouze jedna. Vzhledem k tomu, že je celulitida v podkoží, krémy, ať jsou sebevíc drahé, nestačí. Aby se zatvrdlý tuk, jak bylo pracovně nazváno, odstranil, pak je potřeba spolupráce pohybu jak zvěnčí, tak vnitřně a utvořit tak kompletní systém boje proti celulitidě.

Pohyb především

V základě to musí být pohyb. Tím je myšlen pohyb těla. Aktivita, kterou si bojovník s celulitidou vybere, by měla být pro něj příjemná činnost. Jsou lidí, kteří mají rádi běh, jsou zas tací, kteří dávají přednost sportovním aktivitám ve společnosti, na lekcích ve fitness, kde jsou tak nuceni k aktivitě. Skvělou formou pohybu je i tanec, jízda na kole a bruslích, ale i naprosto přirozená a skvělá je chůze. Je to ideální možnost i pro ty, co sportovní aktivity moc nemusí, nebo se k nim nedokážou donutit. Chůze je však pro většinu jedinců denní náplní a tak je vhodné začít s dlouhými procházkami. Vyčistí se tak hlava, uspořádají myšlenky, ale také se dobře zkoncentruje tělo tak nějak celkově. Pravidelný pohyb zajistí lepší zdraví a i svěžího ducha ve zdravém těle.

Správný jídelníček

Lidé, kteří se rozhodnou skoncovat s celulitidou, by měli především a v první řadě také upravit jídelníček. Je potřeba hodně doplňovat tekutiny, především vodu. Čistá voda je skvělá na pleť, pro zdraví, ale také na boj s celulitidou. Je zapotřebí zvýšit pitný režim a také hodně dbát na užívání vody. Zelenina a ovoce v čerstvém podání, je základem zdravého jídelníčku, který současně také je potřeba doplnit mléčnými výrobky, libovým masem a rybami. Naopak nejlepší, co je v rámci boje s celulitidou ideální udělat je, zcela vynechat bílý cukr. Cukrovinky, ale i bílé pečivo a tak dále. To všechno je ideální zcela vynechat.

Masáže a přípravky

Přípravky na celulitidu, nebo spíše proti celulitidě mohou být zajímavé, a účinné také. Je nutné, aby se užívaly spolu s doporučením viz výše. Vhodné jsou totiž masáže, třeba i ty cílené na celulitidu. Je to proto, že podkoží se rozpohybuje manuálně a také se snáze pokožka zbavuje nenáviděných dolíčků. Samozřejmě, že masáže by tak měly být pravidelné a časté. Jedině tak je možno s celulitidou bojovat a také nad ní zvítězit. Jestliže se doplní pravidelným hnětením a natíráním přípravku proti celulitidě, bude to jedině plus.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/avon-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/behani-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/drmax-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.