Jak mít pořád dokonalé vlasy

0

Vlasy jsou korunou krásy. To je známé rčení, kterého je také dobré je držet. Obzvlášť v tom případě, kdy jste žena. Pokud jsou vaše vlasy na první pohled zdravé a dobře upravené, pak máte, podle nezávislých průzkumů, mnohem větší šanci u mužů, než ženy s méně dokonalými vlasy. A nejde jen o nápadníky. Ženy, jejichž vlasy jsou perfektní, jsou sebevědomější i spokojenější a tak třeba snáze dosáhnou vytouženého pracovního místa, či jinou výhodu. Perfektní vlasy jsou pro ženy tak dost důležité bez rozdílů struktury a kvality vlasů.

Pravidlo číslo jedna: odstranit nedostatky

Ono se to snadno řekne – mít dokonalé vlasy, když vidíte kamarádku, která má husté, od přírody hebké a stále krásné i silné vlasy v porovnání s vašimi, kterých je poskromnu málo a navíc jsou tak slabé, že jakékoli úpravy je ničí mnohonásobně více, takže kýžený efekt se nedostaví. Hořekovat nad tím, že jiné mají a já ne ale stejně k ničemu nevede. Vlasy potřebují posilovat nejen zvenčí, ale taktéž zevnitř. Dále je nutno si uvědomit, jaký typ vlasů mám a tím pádem i to, jak s nimi zacházet. Vliv na kvalitu vlasů má nejen genetika, ale hodně strava, styl života, i to, jak o vlasy pečuji, respektive nepečuji.

Výživa je nutný základ

Mnoho lidí dělá tu zásadní chybu v péči o vlasy v tom, že se soustředí na péči zvnějšku, zkouší různé šampony, masky na vlasy i zábaly a mnoho dalších přípravků, což se samozřejmě správně, ale nutno konstatovat, že je potřeba se zaměřit i na správnou výživu vlasů. Strava, ale i momentální rozpoložení se na vlasech projeví. Ať už jste ve stresu, nebo procházíte hormonální změnou, či nemocí a tak dále. To všechno má vliv i na vlasy. Je tedy potřeba doplňovat zinek, zvýšit jeho příjem, či přímo doplňky stravy pro posílení vlasů. Je vhodné také popřemýšlet o složení svého jídelníčku a ten případně upravit, protože i ten může mít významný podíl na problémech s vlasy. Například zvýšený příjem tuků, mastných výrobků, se může na vlasech projevit častějším maštěním vlasů a tak dále.

Správná péče o vlasy

Základem správné péče je mytí. A to od základů. To znamená správným výběrem šamponů. Existují názory, že šampon vliv nemá, což ale potvrdí mnoho žen, že tvrzení není pravdivé. Je potřeba zkusit a vybrat si takový, který bude vhodný pro vaše vlasy. Nejen určením typu vlasů, ale značka je rozhodující. Každému vyhovuje něco jiného.

Kdy a jak si mýt vlasy

Jak často si budeme mýt vlasy, je jen na vás. Časté mytí může vlasy dost oslavovat, zvláště pokud je voda příliš tvrdá. Vlasy pak mohou být bez lesku, hodně se třepit a lámat. Jestliže si tak vlasy denně myjete, občas místo mokré formy zvolte suchý šampon. Na trhu je jich několik, jsou i takové, které nejenže působí kýženým efektem, tedy vlasy „osvěží“, ale i udělají objem. Pokud se vrátíme ale ke klasickému mytí, je potřeba zvládat i správnou techniku, a pokožku hlavy příliš nedráždit, ale jemně masírovat. Voda na opláchnutí by měla být spíše vlažná, mírně teplá, ne horká. Při sušení je potřeba vlasy do ručníku jemně stlačovat, rozhodně ne hekticky drát jako peří. Uvidíte, jak se kvalita vlasů zlepší.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/kategorie/kosmetika
https://www.kuponovnik.cz/obchod/avon-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/ageo-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/vmd-drogerie-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.