Jak karanténa posouvá výmluvy spojené se cvičením?

1

Nedávno jsme se podívali na 10 nejčastějších výmluv, proč nemůžete dneska jít cvičit. A korona virus nám ukázal jedenáctou výmluvu, respektive reálný důvod, proč dnes nelze jít cvičit, alespoň ne do fitka, které je prostě zavřené. Ale podívejme se, jak se posunuly další výmluvy spojené se cvičením nebo co si pořídit, když jste se konečně rozhodli pro malou domácí posilovnu. Vypadá to totiž, že si doma ještě nějaký ten pátek pobudeme, vhodnější čas pro vybavení se vlastním jednoduchým cvičebním nářadím snad ani nastat nemůže.

1. Nemám s kým cvičit

To se teď opravdu může stát. Skupinové lekce jsou teď tabu. Nebo ne? Samozřejmě, že ne! Můžete se totiž přihlásit do různých výzev, do online skupinových cvičení, pouštět si na YouTube nebo z jiných cloudů cvičební sestavy, u kterých využijete to cvičební nářadí, které máte doma. Třeba expandéry, činky, ale klidně i lahve s vodou nebo prostě nábytek, jako je třeba židle, sedačka. Spoustu cvičení můžete zvládnout i na gymnastickém míči, který není nijak drahý, ale zastoupí mnoho druhů fitness nářadí, zacvičí si na něm i pokročilí. Stačí vědět, jak na to, a s tím pomohou videa zdarma, ale i specializovaná videa placená.

Základní výbavu ke cvičení vám pošlou z:
Insportline.cz
Sportissimo.cz
Fitness4you.cz
Hervis.cz

Cvičit doma

2. Mám moc práce, není čas chodit někam cvičit

Pokud stále patříte k aktivně pracujícím z místa svého zaměstnání nebo z domova, s časem se to asi příliš nezlepšilo. Jestliže jste však s dítětem na ošetřovném, jste v karanténě nebo nezaměstnaní, neb váš zaměstnavatel nečekal na podporu od státu a už vás vyšoupl, času se jistě najde dost. A i pro stále pracující platí, že vše je o umění s čas trochu zorganizovat a urvat si pro sebe alespoň 20 minut, cvičit i s dětmi, s partnerem.

3. Venku je škaredě

To vás teď opravdu trápit nemusí, leda byste byli zvyklí cvičit na vlastní k tomu dostatečně velké zahradě. Věděli jste, že i v houpací síti a s ní se dá docela účinně cvičit? Hlavně ve spolupráci se sítí stojanovou, jakou nabízí obchody:
Houpat.cz
Amazonasonline.cz

4. Po práci už nemám energii na cvičení

Tady se díky karanténě výmluva posouvá též do trochu jiného spektra, zejména pro ty z vás, kdo teď nepracují, viz výmluva č. 3. Nicméně stále platí, že cílený šlofík udělá divy. Nastartuje vás s energií, kterou byste po deseti minutách spánku opravdu nečekali. Ale je to tak, vyzkoušejte!

Cvičit doma

5. Nebaví mě to

Teď vám se cvičením žádná kamarádka nebo kamarád nepomohou osobně, ale mohli by třeba online. Cvičení s dětmi se může stát zajímavou zábavou na každodenní dopoledne i odpoledne, stačí půlhodinka. Možná najdete ve společném cvičení zálibu i s partnerem. Ale jestli ne, rozhodně se nic neděje. Stále je internet plný videí nebo online skupin, kde můžete čerpat inspiraci, jak si i ze cvičení, které fakt nemilujete, udělat zábavu.

6. Za cvičení se mi nechce platit, nemám peníze na zbytečné rozhazování

Internet nabízí dostatek free videí, za která opravdu není nutno cokoliv doplácet. Stačí mít prostě jen wi-fi. Tady karanténa prostě nic nemění a výmluva je stále stejně lichá. A to i přes fakt, že na procházky se teď nedá moc chodit. Ale běžné projití se po parku, abychom úplně nevypadli z formy, možné je. Jen nezapomínejme na roušky a další ochranu sebe i okolí.

7. Nevyznám se ve fitku

No, to ani po celkem dlouhou dobu potřebovat nebudete. Než se zase budeme moci jít potrápit do fitka, to se ještě načekáme. Takže je čas otočit list a pohledat videa, která pomohou se základním cvičením doma, třeba jen s využitím vlastní váhy.

Cvičit doma

8. Nechci se ukazovat před jinými lidmi, jak cvičím

No, to teď dokonce ani nesmíte, když tedy nepočítáme členy vaší domácnosti. Jestli se nechcete se cvičením ukazovat ani před nimi, domluvte si s nimi svůj výsostný čas na cvičení, kdy budete v jedné místnosti jen vy a nikdo jiný. Předem si dohodněte konkrétní dny a časy, což vás dokonce ještě donutí své cvičení opravdu myslet na své cvičení a opravdu jej v daný čas realizovat. A jak známo, pravidelnost, režim a pocit nutnosti přinášejí své nejlepší výsledky.  

Jestliže vás doma zůstalo v karanténě více, můžete se dohodnout třeba i na koupi většího cvičebního nářadí, jako je například rotoped, eliptický trenažér, běžecký pás nebo posilovací věž. Tady už jde o náročnější cvičení, hlavně aerobní, kdy se vyplatí i sledovat kondičku, tep, okysličení nebo samotný výkon. K tomu se samozřejmě skvěle hodí například chytré hodinky nebo fitness náramky.

Širokou nabídku wearables najdete například na:
Alza.cz
Hodinky.cz
Smarty.cz
Smartuj.cz
Smartomat.cz

9. Jsem na cvičení už moc stará / starý

Donedávna možná docela účinná výmluva. Jenže současná pandemie ukazuje, že právě fyzička je tím, co dokáže i při nákaze ve vyšším věku přemoci virus, který jinak ohrozí i o něco mladší ročníky. Stále však platí, že je nutné vybrat správné cvičení pro váš věk a kondici, samozřejmě i pro současnou situaci.

Cvičit doma

10. Prostě se mi nechce

S pandemií i bez ní je tohle ta nejhůře překonatelná výmluva. Lenost je vlastnost, se kterou je boj nejtěžší. Na druhou stranu by mohla karanténa a hrozící onemocnění přimět i ty nejlínější z nás se začít trochu hýbat, aby tělo v lepší kondici než doposud. Lepší důvod a lepší čas pro zlepšování své kondice totiž najdeme jen stěží. Počítejme to k pozitivním přínosům současného dění.  

Místo videa může pomoci kniha

Jestliže nejste online typ, zkuste se spolehnout spíše na knihy. Které? Například ty, které jsme sepsali jako 6 nejlepších knih o fitness podle ohlasů jejich čtenářů. A možná se budou hodit i 3 nejlepší knihy o správné výživě podle ohlasů jejich čtenářů.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/insportline-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/sportisimo-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/fitness4u-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/hervis-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/houpat-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/amazonasonline-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/alza-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/hodinky-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/smartuj-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/smarty-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/smartomat-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.