Jak je to ve skutečnosti s půjčkami zdarma?

0

V poslední době se roztrhnul pytel s reklamami na půjčky zdarma. Někdo tomu věří, někdo ne. Mezi lidmi se povídá leccos. A tak jsme si řekli, že je nejvyšší čas zjistit podstatu věci. A jaká tedy je?

Půjčka zdarma opravdu je. Ale opravdu jen ta první

Ano, pokud potřebujete půjčit peníze poprvé a pokud se vejdete s obnosem do cca 9 tisíc korun, opravdu si je můžete vypůjčit zdarma, někde dokonce i na 30 a více dní. Není v tom nic zakopaného – pokud peníze vrátíte včas, opravdu nezaplatíte ani korunu navíc.

Jak se to úvěrovým společnostem vyplatí?

Každého musí teď napadnout, že poskytovatelé úvěrů, ať už jde o banky nebo o nebankovní společnosti, musejí na něčem vydělávat. A to, na čem vydělávají, jsou přece půjčky. Jak se jim tedy vyplatí půjčky zdarma, kdy lidé vrátí opravdu jen tolik, kolik si vypůjčili?

Je to jednoduché – jde o marketingové lákadlo. Když si totiž někde půjčíte peníze a vidíte, že daná společnost se k vám chovala slušně, vstřícně a podle předem zveřejněných pravidel, půjčka byla opravdu zdarma a termín splacení také nijak neměnili, jistě si k této společnosti půjdete půjčit i příště, až budete potřebovat další finanční výpomoc. Sice za to už zaplatíte nějaké úroky a poplatky, ale za tu jistotu solidního zacházení s vámi to přece stojí.

Některé nebankovky se holedbají i rčeními, že zdarma půjčují také lidem se záznamem v registru dlužníků. Dovolit si to mohou proto, že půjčky zdarma jsou na opravdu nízké částky, které je celkem snadné vymoci od dlužníka zpět – i když zrovna nemá na splátky.

Jsou u půjček zdarma nějaká rizika?

Riziko je stále stejné – že si nevyšetříte z příštího příjmu dost na to, abyste peníze vrátili včas. To je riziko každé z půjček – i té, která je nabízena zadarmo.

Může se stát, že za půjčku zdarma něco zaplatíme?

Ano, může. Přestože je opravdu zdarma, platí to pouze pro případ, kdy peníze vrátíte včas, tedy v předem dohodnutém termínu. Jakmile se se splácením opozdíte, budete muset sáhnout hlouběji do kapsy a zaplatit poplatky, které jste podepsali ve smlouvě a ve všeobecných obchodních podmínkách.

A každá z úvěrových společností vás jistě informuje o tom, že když včas nahlásíte, že máte problémy se splácením, vždy vás to vyjde levněji, než když budete dělat mrtvého brouka a začnou vám chodit upomínky. Ty jsou ve výsledku vždycky dražší než dohoda o posunutí termínu splatnosti.

Jak lze půjčky zdarma jednoduše najít?

Třeba s využitím online srovnávače půjček, který vám na jednom místě nabídne rychlý přehled aktuálních nabídek na českém úvěrovém trhu.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/bbpujcka-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/nejlepsipujcka-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/pujckomat-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.