Jak dodržet novoroční předsevzetí

0

Příchod nového roku bývá spjat nejen s velkými oslavami, přípitkům a přání i objetí od druhých, ale i udělováním předsevzetí. Je to už taková tradice, stát na počátku něčeho nového a říct sám sobě, že teď začneme jinak, že, to, co bylo a je a ničí nás, nebo je nedobré, změníme. Existuje několik možných předsevzetí, mezi kterými jasně vévodí přestat kouřit a zhubnout, dále jsou to předsevzetí o zdravějším způsobu života, pravidelné cvičení, dost často se také objevují taková předsevzetí spojená s kariérou – začít podnikat, změnit zaměstnání, více vzdělávat, vzdělávat se a tak dále.

hubnutiPředsevzetí má krátkou dobu platnosti

A ať si umaneme cokoli, obvykle během prvních dní, nebo týdnů od smělých plánů upustíme. Důvodem je to, že nemáme dostatečnou trpělivost, motivaci a také se výsledek nedostavuje tak, jak bychom si přáli. Jak tedy vydržet a skutečně svým plánům dostát? Existují možnosti, kterých se dá využít.

Nikdy nezůstávejte sami

Je jedno, co jste si umanuli, ale nejlepší metodou, jak dosáhnout toho, že se předsevzetí budete držet, je nedělat to sám. To je pak totiž snadné říct konec. Čím více lidí o vašem plánu bude vědět, tím větší motivaci budete mít k tomu vydržet, ukázat se okolí, že máte vytrvalost.

sportSparing partner

Důležité je také mít sparing partnera, který si dal stejné předsevzetí a navzájem se tak doplňujete, hecujete a podporujete v tom, abyste předsevzetí dodrželi. Když budete minimálně dva, navzájem bude pro vás složité přestat a pakliže půjde o časté předsevzetí například hubnutí, nebo sportovní vyžití, a u druhého uvidíte změny k lepšímu, bude to pro vás o dost jednodušší se vybičovat k výkonu.

Plán černé na bílém

Nejlépe se dodržuje předsevzetí, pokud má jasný plán a to napsaný na papír – černé na bílém, jak se s oblibou lidově říká. Důležité je to mít před sebou, protože co je psáno, je také dáno a od plánu, který jste si v euforii založili jako dost důležitý, se bude hůře ustupovat. Vhodné je rozplánovat vše krok po kroku, například cvičební plán, nebo jídelníček či postup k založení firmy, udat to jistými termíny, např. do konce ledna, února a tak dále. Plán musíte mít také před sebou, vidět na něj, jedině tak se jej dokážete držet.

Určit pokuty za nedodrženíkoureni

Když si ujednáte, že například přestanete kouřit, pak je potřeba to sdělit okolí a určit i pokutu za porušení. Jestliže informace bude sdílena prostřednictvím sociálních sítí, snáze se dostane k širokému okolí a to jistě bude mít radost, když vás uvidí porušit tuto skutečnost. Určit si pokutu bude motivující k tomu vydržet za všech okolností. Ale vždy by také měla být dostatečně velká, aby vás donutila své předsevzetí dodržet. Například odevzdání jednoho měsíčního platu přátelům, nebo na dobročinné účely atd.

studiumVzdělávat se a učit

Naučit se cizí jazyk nebo se obecně vzdělávat je také dost časté předsevzetí. Vhodné je koupit si knihy, udělat jasný plán, s termíny, a rozvrhnout přesně tak, abyste se věnovali studiu alespoň krátký čas denně. Cokoli, co je pravidelné a časté, se lépe dodržuje, zvláště tehdy, kdy si na činnosti zvyknete.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/akcevpohode-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/4camping-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/behani-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/bio-country-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/countrylife-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/dietazdrave-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/harmoline-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/knihydobrovsky-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/naucmese-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/zdravadetoxikace-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.