Jak chytré hodinky Amazfit Bip sledují spánek?

0

Amazfit Bip je novější verzí inteligentních hodinek HUAMI Amazfit, které podporují množství sportovních funkcí a funkcí monitorování zdraví. Sice jsou na trhu již nějaký ten pátek, ale svou výdrží a viditelností obrazovky i na nejostřejším sluníčku jso svými konkurenty zatím téměř nepřekonatelné. A levné, jak uvidíte třeba v Datart.cz.

Ze všech funkcí systému Amazfit Bip je podle výrobce největší pozornost věnována sledování spánku a jeho přesnosti. Jak monitorovat spánek s hodinkami Amazfit Bip? Ale také proč nejsou údaje o spánku posbírané hodinkami Amazfit Bip přesné? Odpovědi naleznete níže.

Jak nastavit hodinky Amazfit Bip, aby monitorovaly spánek?

Sledování spánku je automatické, a tak není nutné nic speciálního sledovat, nastavovat nebo na cokoliv pravidelně myslet. Když večer jdete spát, stačí jen to, že máte hodinky Amazfit Bip na sobě. Ty vám budou automaticky sledovat váš spánek a analyzovat údaje, až se probudíte.

Synchronizace dat je také automatická, statistiku spánku si proto jen snadno zobrazíte, a to v aplikaci ve vašem telefonu, konkrétně v umístění Status> Sleep, případně kliknete na profil – Amazfit Bip – spánek.

Jak chytré hodinky Amazfit Bip sledují spánek?

Proč nemusejí být údaje o spánku přesné?

Algoritmus monitorování spánku Amazon Bip je navržen tak, aby sledoval pohyb během spánku v typických hodinách, ve kterých lidé spí.  Jestliže spíte mimo obvyklý rozsah hodin spánku, například po noční směně, nebude vaše spaní tak přesně sledováno.

Vedle toho je ještě nutné dodat, že detekce spánku hodinek Amazfit Bip je založená hlavně na „pohybu těla“ a na „srdeční frekvenci“. Pohyb těla se vztahuje k fyzické aktivitě, přesněji k pohybu zápěstí, na kterém máte hodinky.

Takže dokud je pohyb těla malý a srdeční rytmus během spánku nízký, považují hodinky spánek za hluboký. Pohyb většího rozsahu a vyšší srdeční frekvence se považují za lehký spánek. Pokud se jdete v noci vyčůrat, hodinky poznají, že jste vzhůru.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/datart-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.