Hoverboard: vynález nové generace

0

V poslední době už se skoro nestačíme divit, jaké všechny věci jsou lidé schopni vynalézt. Jednou takovou vychytávkou, která je na trhu poměrně krátkou dobu, je hoverboard, někdy také Goboard. Moderní vynález nové generace, který má několik předpokladů jako usnadnit život, zabavit mladé i starší, anebo dokonce udělat z chůze věc, která už není cool. A že jsem o hoverboardu ještě neslyšeli? Tak čtěte pozorně dál, protože se předpokládá, že v České republice již brzy ovládne trh.

Co je hoverboard?

Jistě vám neunikly vozítka segway, na kterých se většinou projíždějí turisté ve všech velkoměstech Evropy. Na hlavě mají komické helmy a zatímco kličkují mezi ostatními turisty, kteří používají vlastní nohy, tak poznávají krásy zvolené destinace. Hoverboard je vlastně taky takový segway, ovšem bez řidítek. Ovládá se totiž pouze vlastním tělem a to tím, jak přenášíte váhu. Pro někoho absolutní nesmysl, pro někoho nadčasový technologický dopravní prostředek, který usnadňuje život a kompletně nahrazuje chůzi, rychlost se totiž může vyšplhat i třeba na 20 km/hod.

Jak to funguje?

Hoverboard funguje díky akumulátorovému pohonu a soustavě gyroskopů řízené mikroprocesorem. Jak již bylo řečeno, ovládá se pomocí balancování vašeho těla. Pravidelně ho musíte dobíjet, baterie vydrží v závislosti na délce používání, ujet se ale dá až 20km. Ovšem ze začátku to může být trochu oříšek, proto než vyrazíte na delší výlet, pořádně si vyzkoušejte, jaký princip balancování zvolíte. Také byste ze začátku měli myslet na bezpečnost a raději si pořídit i ochranné pomůcky jako chrániče a helmu. Hoverboard má celkem vysokou nosnost, takže to, že máte pár kilo navíc, ještě nemusí být překážka.

K čemu?

No přeci k tomu, abyste se rychleji dopravili z bodu A do bodu B. Použít ho můžete na cestě do práce či školy, na výlety, na dovolených, zkrátka kdekoli. Dostupný je již v několika barevných variantách, takže si vybere opravdu každý. Hitem internetu se také staly videa, na kterých je hoverboad použit při tanečních vystoupeních nebo pro adrenalínové sporty.

Pokud vás tento dopravní prostředek připomínající kdejaké zařízení ze sci-fi filmů zlákal, připravte svou peněženku na tučnější sumu. Cena kvalitních boardů totiž začíná na 13-15 000,-. Koupit si ho můžete i ze zahraničí, ale jako vždy, doporučuje se zainvestovat do kvalitnějších výrobků.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/vltava-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/aliexpress-com

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.