Hokus pokus na naší pleti musíme včas napravit. Jak?

0

Jsou jisté situace, kdy naše pleť je ráda, že funguje tak, jak má, přestože je vystavena podmínkám extrémních teplot a také sucha. Zejména v létě potřebujeme pleť hydratovat a chladit. K hydrataci se hodí dobrý krém, k ochlazení například termální voda ve spreji. Co ale dělat, abychom pleti spíše neublížili?

Každá z nás je jiná

Každá z nás máme pleť jinou, s jinými požadavky. Pro kosmetické účely je pleť rozdělena do základních typů – na mastnou, normální, smíšenou, suchou a citlivou. A každá vyžaduje jiné zacházení, aby byla v kondici.

Teď je moderní se o pleť starat domácími, přírodními a home-made prostředky. Jenže občas u toho zapomínáme přemýšlet.

Mnohé z nás totiž na základní typologii pleti zapomínají a na pleť naplácnou cokoliv, co poradí kamarádky, co vyčteme z internetu nebo vidíme na videu. Takže suchou pleť ještě více vysušíme, mastnou namastíme a zaneseme nebo citlivou nadráždíme.

A výsledek je někdy více než mizerný. Pleť je totiž potom zarudlá, svědící, vysušená, či naopak mastná a lesklá, no prostě všelijaká, jen ne opečovaná, hezká a klidná. Ale co pak s tím?

Panthenol pomůže téměř vždy

Pokud už se vám něco takového stane, sáhněte po výrobcích s obsahem panthenolu. Ty fungují jako první pomoc podrážení pleti. Je jedno, zda to bude samotný Panthenol nebo třeba Bepanthen Plus, či Cicaplast.

Můžeme pleti dopřát koupel, třeba měsíčkovou.

Jistě pomůže i měsíčková mast, která je složena jednak z extraktu měsíčku lékařského, ale také z nedráždivých mastných látek, například pařeného vepřového sádla, včelího vosku nebo lékařské vazelíny. Tinktura také nemusí být k zahození.

Vepřového sádla se nelekejte

Překvapilo vás vepřové sádlo ve složení některých hojivých krémů? Tak věřte, že masťový základ z něj je naprosto bezpečný a také vlastně ten nejlepší. Proč? Vepřové sádlo se svým složením podobá lidskému tuku a úžasně se vstřebává do pokožky.

Vepřové sádlo má ještě jednu dobrou vlastnost – představuje dobrý nosič léčivých látek, co jsou obsaženy v bylinách. A vězte, že ani nejmodernější chemická kosmetická syntetika nedokáže svými vlastnostmi kvalitní vepřové sádlo v ničem nahradit. Dokonce ani máslo, i když se mu dost blíží.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/vmd-drogerie-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/ageo-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.