Hledáte životní pojistku? V rizikových pojištěních jsou nejlepší tyto pojišťovny

0

Uzavřít si životní pojištění? To je dnes snad už automatická věc, takže odpověď na tuhle otázku ani hledat nemusíme. Ptejme se spíš, jaké životní pojištění si uzavřít. Produktů je na pojistném trhu spousta a každý nabídne něco jiného. Také za každý platíme jinak vysoké pojistné. Mezi nejnákladnější patří životní pojištění s nějakou formou kapitalizace, tedy zhodnocení peněz. Ať už jde o životní pojištění investiční nebo kapitálové. Pojistné totiž má dvě části – pojistnou a investiční. A peníze jsou klientovi vyplaceny jak v případě úrazu, tak v případě smrti (pozůstalým). Ale i v případě dožití se předem sjednaného věku (většinou důchod nebo 65 let).

Nejlevnější a možná i nejpraktičtější

Kdo však nechce investovat touto cestou, může si sjednat pouze pojištění rizikové. Patří k nejlevnějším, protože v případě dožití se důchodového věku se klientovi nevyplácí zhola nic. Pojistné plnění se totiž vztahuje pouze na nemoc, úraz nebo úmrtí. A jak si pojišťovny stojí v nabídce rizikového životního pojištění? Podle výsledků soutěže Finanční produkt roku 2017.

Finanční produkt roku 2017

Co je to za soutěž? Jde o dlouhodobé sledování nabídek finančních společností v různých oblastech. Nabídky jsou samozřejmě sledovány odborníky. A hlavně pravidelně vyhodnocovány, nejen jednou ročně. Na aktuální stav je možné se kdykoliv podívat na webovku Finaparada.cz.

V soutěži je zavedeno několik kategorií, jednou z nich je právě kategorie „životní rizikové pojištění“. Soutěž měla svůj již sedmý ročník. Celkově Finparada.cz sleduje 11 finančních kategorií, ale v rámci soutěže vyhlašuje pak ještě další dvě speciální kategorie, kterými jsou Cena Finparády.cz a Cena Veřejnosti. Ty jsou vyhlašovány napříč celým finančním trhem pro ty produkty, které v uplynulém roce nejvíce zaujaly jak odborníky z Finparády, tak veřejnost.

Medailová místa patří Allianz, NN a Kooperativě

V soutěži „Finparáda.cz – Finanční produkt roku“ jsou vždy oceněny tři nejlepší finanční produkty z každé kategorie za uplynulý rok. V kategorii rizikového životního pojištění po celý rok 2017 nejvíce bodovala právě Allianz pojišťovna se svým produktem Allianz Život.

NN Životní pojišťovna zaujala nabídkou pojištění NN Život. A Kooperativa zase svým produktem s emotivním názvem Na Přání.

Čím to vyhrála Allianz?

Samozřejmě nejširší nabídkou připojištění, nejmenší oblastí výluk a také nejvyššími garancemi. Allianz Život vyniká jak garancí nejvyššího plnění pro závažné úrazy nebo pro boj s rakovinou, tak i nejdelším a nejvyšším plněním za pracovní neschopnost To totiž může pojištěnému přicházet až dva roky.

Další body přišly za podporu zdravého životního stylu. Ta může přinést slevu až 28 procent z celkových nákladů na pojištění. I flexibilita nabídky je velká – klient si totiž může vybrat jen ta rizika, která chce mít pojištěna. A to má i papírové následky – pojistné podmínky klient potom obdrží pouze v rozsahu odpovídajícím vybraným rizikům.

Pojištění Allianz Život je sice pokryto pouze jednou smlouvou, ale přitom každá část pojištění má ve smlouvě jasně viditelnou a rozpoznatelnou cenu, kterou klient nemusí složitě hledat. A samozřejmě lze během trvání pojištění přidávat, upravovat či rušit kteroukoliv ze složek tohoto pojištění.

NN Životní pojišťovna bodovala zrušením některých výluk

Životní pojištění NN Život totiž od května 2017 zrušilo výluky duševních poruch, které do té doby platily pro 1. a 2. stupeň invalidity. No a pro nová pojištění invalidity zkrátila NN Životní pojišťovna čekací dobu z 24 na 18 měsíců. Takže peníze přijdou o celého půl roku dříve. A do třetice zaujala novým připojištěním asistenčních služeb (coby doplňkem k rizikovému životnímu pojištění) pro dospělé i děti.

A co Na přání od Kooperativy?

Pojišťovna Kooperativa nabízí rizikové životní pojištění s názvem Na přání. Ta vsadila na odměny za věrnost, kdy za každých 5 let zvýší případné pojistné plnění o 5 %. Maximálně však jde plnění navýšit o 20 %. Navíc je součástí pojištění i speciální program s názvem Cesta k zakotvení. Ten uhradí náklady na zotavení z velmi vážných nemocí a úrazů, a to do výše 50 000 Kč.

Pak je tu ještě i zajímavá sleva: když si klient pojistí rizika v součtu alespoň na jeden milion korun, nabízí Kooperativa slevu za pojištění těch nejzávažnějších rizik. Konkrétně rizika Riziko invalidity, vážného onemocnění a smrti. Sleva na pojistném je v takovém případě 10 %.

Generali navýšila o 25 %

Pojišťovna Generali teď také stojí za zvážení – u životního pojištění navýšila plnění o celých 25 %.

Hledáte srovnání i jiného pojištění? Co třeba Top Srovnání? Anebo rovnou Generali?

 


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/topsrovnani-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/generali-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.