GoPro: nejen pro extrémní sporty

0

Také vás občas fascinovala neuvěřitelná videa extrémních sportů? Ať už jde o skok padákem, jízdu na lyžích, závod formulí či potápění mezi žraloky, dnes již není vůbec žádný problém takovýto nezapomenutelný moment zdokumentovat, a to dokonce v super kvalitě. Nejlepší na tom je, že vám k tomu postačí jen jedna malinkatá věc. GoPro kamera je jedna z nejoceňovanějších technických hitů, který pomalu přestává být výsadou pouze extrémních sportovců, ale naopak zcela nahradila i klasické videokamery či foťáky například na rodinných oslavách či dovolených. A není se čemu divit, pokud se totiž natočíte kamerou GoPro, v podstatě divákům nabízíte, aby byli s vámi u toho. Až takto realistické mohou být vaše fantastické zážitky.

Na trhu rozhodně nenajdete kvalitnější outdoorovou kameru, než je GoPro. Pořídíte s ní videa či snímky ve Full HD kvalitě v maximálním rozlišení 4K. Kamera snímá až 60 snímků za minutu, záběry tak můžete klidně i zpomalit bez ztráty kvality. Fotografie jsou v rozlišení 12Mpix. Fotit můžete jednotlivé snímky, a nebo nastavit intervaly v rozmezí od 0,5 do 60 sekund. Velkou předností je i jednoduché ovládání pomocí dotykového displeje.

Vývojáři na vybavení rozhodně nešetřili, kamera je totiž vybavená i Wi-Fi a Bluethooth, takže si snímky a videa můžete ihned přehrát do notebooku či telefonu. K pozdějšímu přehrávání či editaci poslouží i aplikace GoProApp, která zároveň může z externího přístroje (zmíněný telefon či notebook) udělat i dálkový ovladač, nastavování a náhled videa tak může být mnohem přehlednější, než na samotné kamerce.

Samozřejmostí je kvalitní a čistý audio zvuk, který můžete ještě vylepšit připojením mikrofonu. Téměř neuvěřitelná je hmotnost kamery, váží totiž pouhých 0,1 kg. Ani rozměry nezaostávájí, rozhodně vám tedy nebude nikde překážet. Zakoupit můžete i nejrůznější pomůcky jako ohebný držák či popruh na čelo, který je možné připevnit na helmu či přímo na hlavu. Video tak dodá vašim divákům pocit, že váš zážitek prožívají s vámi, a to i díky široké perspektivě, kterou GoPro natáčí.

Ani snímky v noci nejsou žádná výzva, stačí k tomu i zcela zanedbatelné osvětlení. A pokud se hodláte potápět ke korálům, nebo jen tak blbnete s dětmi ve vodě, nemusíte se bát vzít si kameru s sebou. Až do hloubky 40 m je totiž díky ochrannému pouzdru vodě-odolná.

Být kameraman nikdy nebylo jednoduší. Jakmile se jednou naučíte používat GoPro, budete sami vyhledávat nové a nové zážitky, které by bylo jistě dobré zdokumentovat a pochlubit se. A věřte, že s touto zázračnou kamerkou bude jistě co ukazovat!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.