Džíny 4x jinak!

0

To, že džíny budou už asi navždy našimi nejoblíbenějšími kalhoty, není žádným tajemstvím. Ostatně naše šatníky by o tom mohly vyprávět, kolik takových denimových kalhot ukrývají. Většinou saháme po své oblíbené značce, barvě či tvaru, o kterém se domníváme, že nám sedne nejlépe. Není to už ale trochu nuda? Přináším vám přehled trendů, které zrovna zaplavují obchody s jarní kolekcí. Neváhejte a oživte svou džínovou výbavu o nové kousky.

„Boyfriend“ džíny

Jestliže jste ještě neměli tu čest, velmi rychle se seznamte, protože asi nic nebude letos tolik aktuální, jako právě džíny tohoto typu. V překladu doslova džíny vašeho přítele, proto pokud můžete, klidně mu nějaké seberte a upravte je dle svých požadavků. Koupit si je ale samozřejmě můžete i v dámském oddělení. Jde o volný střih kalhot, který má většinou ohrnuté nohavice. Běžně mají velké kapsy či díry. Jde o velmi ležérní styl, to ale ještě neznamená, že byste se v nich nemohla cítit jako dáma. Stačí k nim přidat elegantní sáčko a podpatky a móda z pařížských ulic je na světě.

Díry, díry a zase ty díry

Jakoby se v posledních měsících s potrhanými kalhoty roztrhl pytel. Bohužel u nás ještě stále panuje zvláštní předsudek, že díry značí neupravenost, mnohdy zanedbanost. Opak je ale pravdou, správně zvolené kalhoty s dírami jsou již několik let hitem, především v zahraničí. Inspirujte se také. Nemusíte hned sahat po dírách od shora dolu, zvlášť pokud si snažíte zachovat jistou eleganci. Momentálně velmi frčí dvě stejně velké díry na kolenou.

Zvony znovu ve hře

Už nikoho z nás nepřekvapí, že se móda minulého století průběžně vrací na přehlídková mola. Stejně tak se vrátily i oblíbené kalhoty 70. let: zvonáče! Ovšem pozor, tento druh kalhot nelichotí každému. Dovolit si je mohou především vyšší ženy s užším pasem. Pokud máte plnější křivky, zvolte pouze menší rozšíření kalhot do pasu.

Ohrňte, co se dá

Posledním velkým trendem, zvlášť na jaro a léto, jsou ohrnuté nohavice v 7/8 délce. Ať už jde o volný nebo úzký skinny střih džín, ohrnutím jim pomůžete k dokonalosti. Pozor jen na nelichotivé zkrácení nohou. Ženy s kratšími nohami by měly vždy zvolit boty na vyšším podpatku, případně vyšší pas kalhot. Ohrnuté nohavice působí uvolněně a navíc osvěží celý outfit.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/answear-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/zoot-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.