Drobná doporučení k líčení očí nikdy neuškodí

0

Jak to udělat, aby make-up vypadal dobře, už jsme si zopakovali. Ale co s očima? Tady jsou v líčení velké rozdíly podle toho, kam se chystáte, zda do práce, na výlet anebo večer se pobavit do klubu, případně dokonce na ples… V běžném líčení platí, že méně je více. V líčení na ples si můžete dovolit výraznější vrstvy a kontrasty.

Podkladový krém a lehký make-up patří i na oči

Na oči při nanášení základních vrstev nezapomínejte. Ale jen velmi zlehka, přece jen jim ještě naložíte stíny, možná i linky. A také řasenky. A pokud by se vám začala loupat silnější vrstva podkladu, byla byste spíše k politování než k obdivování.

Linkovat?

Ano, ale ne vždy. A ne všem. Některé ženy mají oči pro linku jako dělané, jiné vůbec ne. A některým sedí linka poloviční, jen od poloviny oka směrem k vnějším koutkům očí. Jak poznáte, který jste typ? Prostě to vyzkoušíte!

Pozor si dejte na ukončení linky, je potřeba ji od koutku oka ještě trochu vytáhnout ven a směrem nahoru. Na tom si musejí dát záležet zejména ty z nás, kdo

Stíny vše podtrhnou, pokud vyberete dobře

Oční stíny volte nejen podle plánovaného outfitu, ale i podle barvy očí. Neměla byste se zaměřovat na barvy ve stejném odstínu, jako jsou oči, ale naopak zvýraznit přirozenou barvu očí stány v jiných barvách. Třeba k modré bude skvělá zlatá či meruňková, večer kakaová nebo bronzová.

Pokud máte kombinovanou barvu očí, třeba hnědo-zelené, vyberte opačnou barvu než tu, kterou chcete zvýraznit. Pokud chcete ukázat zelenější odstíny, naličte oči na hnědo, s prvky bronzové nebo do červena. A naopak, k prohloubení hnědé barvy vašich očí nalaďte stínování do zelena nebo tyrkysově modra.

Řasenka k dovršení dokonalosti

Bez řasenky to prostě nejde. Nanášejte ji trpělivě od kořínků řas k jejich konečkům. Můžete i kombinovat barvy řasenek, například černou na kořínky a hnědou ke konečkům. Řasy budou výrazné, ale přitom přirozenější.

Řasenku vrstvěte, ale maximálně na dvakrát či třikrát. Cílem není vyrobit si tunýlky, které pak budou padat a vypadat strašně. Rozumně nanesená kvalitní řasenka vydrží na očích celý den a je opravdu ku prospěchu.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/parfemland-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/parfemy-elnino-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/vmd-drogerie-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.