Dovolená v Čechách a na Moravě

0

Přemýšlíte, kde letos strávíte letní dovolenou, ale skromný rozpočet vám nedovolujete vyrazit nikam daleko? Nevadí. Průzkumy totiž dokazují, že stále více z nás se vrací ke klasické české dovolené. Peníze přitom nejsou jediný důvod, lidé si dovolenou v domácím prostředí vybírají i kvůli pohodlnosti, krátkým vzdálenostem a především, buďme k sobě upřímní, naše krajina má rozhodně co nabídnout! Tak se nestyďte před přáteli a klidně se jim pochlubte, protože vám možná budou mít i co závidět. Nezáleží na tom, jestli zvolíte hotel, apartmán či kemp, důležité je vybrat si místo přesně podle svých představ. Zamyslete se, jestli je v okolí dostatek míst a činností, aby i například vaše děti zažili krásnou dovolenou. Na seznamu dnes najdete mé osobní typy, které rozhodně stojí za návštěvu i dlouhodobý pobyt.

Šumava
Šumavu musím bezpochyby zařadit jako číslo 1 co se letní, ale i zimní dovolené týče. Důvodů k tomu je hned několik, vybere si tu totiž každý. Ubytovat se můžete u průzračných jezer, které nejednoho svádí k odpočinku. Pro více aktivnější typy se nabízí hned několik cyklostezek, případně velká bruslařská dráha kolem Lipna. Šumava je bohatá i na památky, s výběrem výletu tak rozhodně nebude problém, zkusit můžete hrad Kašperky, klatovské katakomby, Schwarzenberský plavební kanál, hrad Rabí a spoustu dalšího. Šumava vám jednoduše nabídne vše potřebné, krásnou přírodu, památky i dobré restaurace.

Krkonoše
Na opačné straně republiky se nabízí téměř stejné podmínky pro skvělou letní dovolenou. Zatímco Krkonoše máme kromě nejvyšší české hory Sněžky spojené především se zimním lyžováním, ani v létě bychom je neměli opomenout. Lákavé jsou především pro sportovní nadšence, kteří zde na opravdu čerstvém vzduchu mohou jezdit na kole či jen tak pořádat pěší tůry přes hřebeny.

Lednicko-valtický areál
I Morava zažívá v posledních letech velký turistický rozvoj, a tak nesmíme zapomenout na jednu z památek, kterou máme na seznamu UNESCO. Lednicko-valtický areál je unikátním přírodním areálem, ve kterém najdeme několik skvostných staveb, které zde vybudovali Lichtenštejni. Kromě dvou dominant, tedy Lednice a Valtice zde najdeme Lovecký zámeček, Apollonův chrám, či Belveder. Projít se můžete pěšky i na kole. A protože jde o vinařskou oblast, o zábavu se rozhodně bát nemusíte.

Český ráj
Kousek od hlavního města Prahy se rozprostírá nádherné přírodní místo, které nese název Český ráj. Tento název je zcela oprávněný, a to díky okouzlující přírodě, ale i udržovaným historickým městům a přilehlých památkách. Hned jako první za zmínku jistě stojí výlet do Prachovských skal a na zříceninu Trosky. Na dobré jídlo si jistě zajděte do restaurací na malebných náměstích v Jičíně či Turnovu, centru Českého ráje.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/cestovatelskyobchod-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/chata-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/nakupvakci-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/hotely-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/ehotel-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.