Doplňky stravy, které je vhodné mít

0

Běžná, vyvážená strava by měla obsahovat dost živin na to, aby lidský organismus fungoval perfektně. Jenže jak už to bývá, mnoho důležitých látek ve stravě chybí, což se může dost jasně projevit na zdraví obecném, ale i fungování těla. Dost často jsou projevy viditelné na kůži, nehtech, vlasech, ale i na zubech či únavě a tak dále. Proto, pokud se nějaké nedostatky ukážou, je zapotřebí potřebné živiny doplnit, jestli ne ve stravě, pak potřebnými doplňky stravy.

Proč požívat doplňky stravy

Často v běžné stravy chybí mnoho důležitých prvků. Nestačí pouze konzumovat ovoce a zeleninu, ale i mnoho dalších důležitých prvků, které ve stravě nejsou, nebo jsou v tam malém množství, že pro správné fungování nestačí je tak potřeba je získat jiným prostředkem, právě vhodnými doplňky stravy.

zinek-pletZinek

Slabé nehty i vlasy mohou být příčinou nedostatku zinku. Většinou se také jedná o problémy s pletí, pokožkou, která svědí, nemá zdravou barvu, má pupínky. To všechno může pravidelné doplňování zinku vyřešit. Pravdou je také to, že i vlasy budou pevnější, silnější a mít nejen lesk, ale i objem a celkově budou působit zdravě. Zinek podporuje i kosti a krev. Je tak vhodný pro správné fungování celého těla.  Zinek je tak vhodné doplňovat, zejména v případě výše uvedených problémů.

Selen

I když nebývá tak často propagován, je selen dost důležitým prvek pro zdraví lidského organismu. Je významným antioxidantem, který bojuje se stárnutím těla, takže je prvkem věčného mládí, nadneseně řečeno. Doporučuje se výrazně doplňovat při nádorovém onemocnění, již několikrát se ukázalo, že selen má významným účinek při léčbě rakoviny, ničí tvorbu rakovinových buněk a jejich rozvoji. Pravidelné doplňování selenu vyhlazuje vrásky, očišťuje tělo a povzbuzuje organismus. Může být i příčinou lepší nálady.

Keyboard (detail) with Magnesium element - 3d made

Hořčík

O hořčíku se říká, že uvolňuje od nepříjemných křečí v těle, což ale bylo v testech vyvráceno. Hořčík je však významný podpůrce srdce a celkově krevního oběhu. Posiluje svalstvo obecně, nejen to srdeční. Je vhodné jej doplňovat při větší fyzické zátěži anebo při onemocnění srdce. Zde je významným prvkem pro podporu organismu, těla i samotného srdce.

Chrom

Když se nedaří hubnout tak, jak je potřeba, je vhodné doplňovat i chrom. To sice není žádný hubnoucí prostředek, ale dost významně zažene chutě, zvláště na sladké, takže návaly potřeby cukru budou ty tam. Jedinec, který si přeje zhubnout tak bude mít cestu usnadněnou tím, že chutě budou utlumené, nebude tolik potřeba nejen sladkého, ale obecně i jídla, takže chrom podpoří správné hubnutí. Mimo to i dobře funguje na chronické bolesti hlavy, které zažehnává. Ne vždy se může podařit, ale může nepříjemné bolesti omezit.

jodJód

Méně známy jsou i účinky jódu. Je to prvek důležitý i pro tvorbu hormonů štítné žlázy, což zabraňuje i předčasné stárnutí. Další důležitou vlastností tohoto minerálu je i podpora myšlení a dodávky energie. Zajímavé je, že právě významný nedostatek jódu v těle se může projevit i jako mentální retardace. Jód je tak nezbytné doplňovat jak ve stravě, tak i jako doplňky stravy. Nedostatek jódu se projevuje na pleti, která je nezdravá, a také častou únavou i zpomalenou srdeční frekvencí.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/24doctor-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/ageo-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/nazuby-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/prozdravi-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/harmoline-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/pilulka-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.