Dokonalé obočí? Dnes jen to s perfektním obloukem. Jak ho docílit?

0

Mnohé ženy se trápí tím, že se nenarodily s dokonalým obočím. Ted s tím, které je na vnitřní straně nejhustší, postupně jde nahoru a zužuje se. Asi ve dvou třetinách své délky má vrchol oblouku, odkud pak linka obočí klesá dolů mnohem rychleji, než ta úvodní stoupá. A během celé délky obočí se jeho šířka postupně zmenšuje.

Tolik pohled do dokonalosti, kterou přirozeně naplní málokterá žena. Takže co dělat v reálu? Ja obočí upravit, aby se dokonalosti alespoň blížilo?

Obočí dotvoří přirozenost nebo výraznost líčení

Obočí se nikdy nevyplatí příliš přetvářet. Namalované tenké linky nebo naopak obočí přeplácané barvami a stíny, to není nic, co by ženě lichotilo. Takže se vždy řiďte pravidlem, že méně je více. Vytrhávejte jen to, co roste opravdu hodně mimo požadovaný tvar. Zbytek se dá dotvořit jemnou tužkou a dočísnout.

Pokud si obočí namalujete jen zběžně, respektive ho jen trošku přizpůsobíte směrem k požadovanému tvaru, získáte svěží vzhled a obočí podpoří kýžený efekt přirozeného a jemného make-upu. Naopak, jestli chcete vypadat opravdu nalíčeně, například na ples, večerní oslavu či do opery, jistě i svému obočí věnujte více krášlícího materiálu. Zejména suchých stínů na obočí.

Jak na onen perfektní oblouk?

Perfektního oblouku celkem snadno dosáhnete tak, že nejprve pomocí kartáčku na obočí sčešete své přirozené obočí dolů. To uděláte proto, abyste snadněji našla nejvyšší bod vašeho obočí.

Pokud je přibližně ve dvou třetinách délky obočí, tak ho jen tužkou ve správném odstínu zvýrazněte. Jestliže okolo oblouku máte prázdná místa, vyplňte je také tužkou anebo pudrovými stíny na obočí. Barvou šetřete, aby to působilo ve výsledku přirozeně. Nakonec kartáčkem učešte obočí zpět tak, jak vám přirozeně roste.

Pokud je vrchol oblouku výrazně jinde, tak ho prostě dokreslete na správné místo, prázdná místa opět vyplňte stíny na obočí. Zde pomůže, když štětec před jejich nanášením navlhčíte. Bude se vám pak snadněji kreslit a stíny se budou chovat víceméně jako tužka. Své obočí pak zase jen sčešete zpět do přirozeného směru a je hotovo.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/ageo-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/avon-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.