Detoxikace a zelený ječmen – co mají společného?

0

Vlastně to, že zelený ječmen je důležitou součástí naší stravy hlavně v době, kdy chceme našemu organismu dopřát kvalitní detoxikaci. V čem detoxikace spočívá?

Když se řekne detoxikace organismu

Pod pojmem detoxikace organismu většinou rozumíme jeho pročištění a zbavení se škodlivých látek. Jde v podstatě o prostředek k obnovení přirozené rovnováhy v organismu a podporu přirozené regenerační a samo-čistící schopnosti těla, kterou následkem ne příliš zdravého životního stylu a pobytem v ne zrovna čistém prostředí postupně ztrácíme.

V těle dochází ke hromadění odpadních látek a k celkovému zpomalení regeneračních procesů nejen vlivem vnějšího prostředí (smog, nekvalitní strava, chemie všude kolem nás), ale také vlivem nás samotných (nezdravý denní režim, příliš mnoho stresu, nekvalitní spánek apod.).

Detoxikaci zdárně rozjedeme …

Voda z kohoutku má v ČR vysokou kvalitu

Voda z kohoutku má v ČR vysokou kvalitu

… když budeme:

 • hodně pít čistou vodu, nejlépe pramenitou (na mnoha místech ČR teče taková z vodovodu);
 • dopřávat tělu přírodní látky (fytonutrienty), jejichž přirozeným účinkem je:
  • pomoc při čištění střev a trávicího traktu;
  • podpora zdravého metabolismu;
  • pomoc při odvádění toxinů z těla;
  • podpora jater, ledvin a žlučníku;
  • ochrana těla před volnými radikály;
 • více zařazovat pohyb do našeho denního programu – nejlépe ve formě lehké aktivity typu chůze u těch, kdo na pohyb příliš zvyklí nejsou. Chůze venku se dá nahradit i chůzí na pásu případně na crossovém (eliptickém) trenažéru.

Fytonutrienty

Obnovu přirozené rovnováhy nám dopřejí tzv. fytonutrienty, což jsou aktivní enzymy, vláknina, vitamíny, minerály, stopové prvky a rostlinné hormony, které v lidském těle mnohdy dokáží téměř zázraky.

Vysoký podíl dobře využitelných fytonutrientů nám nabízí zelený ječmen, mladá pšenice, chlorela, spirulina, borůvky, ostružiny, acai, ostropestřec, maqui, maliny, naklíčená semínka a mnohé jiné.

Fytonutienty lze koupit

Obchody specializující se na zdravou stravu nabízejí širokou škálu prostředků určených k detoxikaci organismu. Nalezneme i nabídku přímo od výrobců, která bývá, zejména s využitím slevových kuponů, tou nejvýhodnější na trhu.

Fytonutrienty lze vypěstovat doma

Zelený ječmen naroste kdekoliv a v čemkoliv

Zelený ječmen naroste kdekoliv a v čemkoliv

Kdo má trochu času a ochoty postarat se o mladičké rostlinky, může si i teď v zimě pěstovat rostlinky plné užitečných fytonutrientů doma na okenním parapetu nebo na poličce poblíž okna. Případná vytápěná zimní zahrada je místem zcela ideálním, ale ne nutným.

Stačí vzít větší nádobu a do ní umístit substrát. Ten prolít, do něj vyset semínka a pak už jen vlhčit střičkou a čekat na výsledek. Za několik dní narostou výhonky ředkvičky, listy ječmene, prosa i pšenice, roketa, polníček, mungo, řeřicha, vojtěška nebo třeba hořčice.

Ředkvičkové výhonky jsou lahodnéa osvěžující

Ředkvičkové výhonky jsou lahodnéa osvěžující

Můžeme pěstovat i v nakličovacích miskách, kde nám pak stačí jen voda a semínka konzumujeme krátce po vyklíčení. K tomuto pěstování se hodí zejména semínka větší, jako je čočka, hrách nebo mungo.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/zdravadetoxikace-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/prozdravi-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/chlorella-trvalefit-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/bio-country-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.