Desatero proti podzimnímu smutku a stresu

0

Někteří lidé reagují velmi citlivě na jakékoli výkyvy počasí, druzí si zdánlivě sotva všimnou, že se změnily stránky v kalendáři. Přesto na každého z nás přirozené střídání ročních období působí a podzim je se svým úbytkem slunečního svitu a tepla pro mnohé doslova zatěžkávací zkouškou. Aby na vás nesedla deprese a vyhnali jste ze svého života přebytečný stres, připravili jsme pro vás praktické desatero tipů na každý den.

1.Teple se oblékejte

Zní to sice banálně, ale podzimní počasí bývá v tomto ohledu velmi zrádné. Ranní a večerní teploty bývají nízké a chlad může s vaší obranyschopností pořádně zamávat. Nyní je čas, kdy je třeba svoji energii chránit a přestat s ní plýtvat. Čím v lepší kondici budete se začátkem zimy, tím snáze odoláte chmurám i bacilům.

Teplé oblečení se slevovými kupóny můžete najít u Freshlabels.cz nebo třeba u Orsay.cz.

Teple se oblékejte

2. Bavte se

Příroda je mocnou kouzelnicí a na podzim se obléká s opravdu velkou dávkou fantazie. Udělejte si čas na procházky. Pohled na barevnou zlatočervenou krásu vás příjemně naladí. Najděte si čas také na umění a tanec, protože přesně takové momenty dodají vašemu životu tu správnou „šťávu“.

3. Dostatečně spěte

Dopřejte si 7-9 hodin kvalitního spánku. Jedině tak budete mít dostatek energie na každý den.

4. Sportujte

Pravidelný pohyb je důležitý. Při pohybu tělo vylučuje endorfiny, snižuje hladinu všeho stresu. Pokud nejste schopni dodržovat nějaký pravidelný režim, zkuste udělat alespoň něco. I malá deseti minutová procházka je pro zdraví vítaná.

5. Zorganizujte si čas

Udělejte si seznam úkolů na každý den. Týden je moc dlouhý a soupis na takovou dobu by působil spíš děsivě.

Tím, že si rozepíšete každodenní rutinu do dílčích úkolů, budete mít pocit, že vše zvládnete a nic nebude vypadat nepřekonatelně. Program nemusí být naprosto pevně stanovený. Vždy je dobré mít na paměti, že může dojít k drobným změnám.

Smějte se

6. Smějte se

Smích snižuje stres, zlepšuje náladu i zvládání fyzické bolesti. Zkuste filmové grotesky, vtipnou knihu, pokročilejší se mohou zasmát sami sobě. Zajděte si na jógu smíchu.

7. Soustřeďte se na maličkosti

Život netvoří pouze velké události jako je narození, svatba a pohřeb. Ve většině dnů  se nestanou žádné dějinné zvraty, přesto si je můžete užít a mít z nich radost. Všímejte si drobností, detailů. Zaměřte svoji pozornost na aktuální hezký okamžik a vychutnejte si ho. Je jedno, zda se jedná o nádhernou chuť čerstvé kávy, okouzlující západ slunce nebo příjemné posezení s přáteli. Minulost ani budoucnost neexistuje. Žijeme pouze teď.

8. Každý den si dopřejte chvilku pro sebe

Nemusíte rovnou meditovat. Stačí, když se na chviličku zastavíte, zklidníte se, uvědomíte si svůj dech. Několik minut klidu a vědomí si sebe sama dokáže udělat s vaší myslí i tělem hotové zázraky.

Plánujte
Plánujte

9. Plánujte si den dopředu

Věnujte pozornost svému následujícímu dnu. Rozvrhněte si nejen pracovní úkoly, ale i setkání s přáteli, oblečení, které si vezmete zítra na sebe. Nový den vám velmi usnadní, když se hned na jeho začátku nebudete muset příliš rozhodovat. Budete vědět, do čeho se pustit nejdříve.

10. Veďte si deník radostí

Není nutné sepisovat nic dlouhého. Pouze si každý den poznamenejte, co pěkného vás potkalo, co dobrého jste udělali. Mnohdy zapomínáme, v čem jsme dobří, a co se nám podařilo. Deníček vám to připomene. Snadněji si uvědomíte dobré stránky vašeho života.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/orsay-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/freshlabels-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.