Dámy, nosíte kontaktní čočky?

0

Pak jistě víte, že při jejich nošení je potřeba dodržovat základní pravidla spojená s líčením, kosmetikou a péčí o vlasy. Pro jistotu si je pojďme „zopáknout“!

Základní zásada číslo jedna

Nikdy nenasazujme čočky na oči zarudlé, nateklé či jinak podrážděné nebo nemocné.

Ranní líčení

Vždy začínáme kontaktními čočkami, respektive řádným umytím rukou. Ano, nejprve si pečlivě umyjeme ruce, abychom si na čočky nenanesly žádné nečistoty, pak nasadíme kontaktní čočky a pak teprve začínáme s jakýmkoliv make-upem a následným líčením.

Čočky nasazujeme ještě před make-upem také proto, abychom se vyhnuly jejich kontaminaci. Navíc, pokud bychom dávaly čočku do již nalíčeného oka, mohl by nám přebytečný fyziologický roztok poničit celou ranní práci.

Pokud používáme oční linky, vždy je dáváme až za řasy, nikdy přímo na oko (pod horní řasy či nad dolní řasy). Také bychom takto mohly čočky znečistit a zkomplikovat si jejich další nošení. Opatrnosti nezbývá ani při nanášení řasenky. Nejlépe uděláme, když řasenku naneseme doprostřed délky řas a opatrně ji pak rozšiřujeme směrem k víčkům a konečkům řas.

Večerní odličování

Opět začínáme čočkami, tentokráte jejichhttp://www.kuponovnik.cz/obchod/vmd-drogerie-cz vyjmutím. Je to proto, abychom si na ně nenanesly odličovač, který se poměrně jednoduše do oka dostane. Používat bychom měly jen jemná hypoalergenní odličovadla s nemastným složením.

Péče o vlasy

Pokud používáme spreje na vlasy, tak raději před nasazením čoček. Pokud se nevyhneme sprejování i během nošení čoček, učiňme tak se zavřenýma očima, případně si oči důsledně chraňme štítem. Použití spreje na vlasy je totiž kvůli riziku dopadu jemných kapiček na povrch čočky dost problematické. Ano, ženy mnohdy ani netuší, co všechno se jim do oka během dne dostává…

Když si budeme (nechávat) barvit vlasy, nikdy u toho nemějme nasazené čočky. Chemie obsažená v barvě totiž může, i ve formě plynu, dráždit oči a nechávat stopy na čočkách.

Pokud si fénujeme vlasy s nasazenými čočkami, musíme důsledně mrkat, abychom čočky udržovaly ve vlhku.

Stačí pár základních pravidel a nošení čoček si užijeme bez nejmenších problémů!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/kontakto-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/pilulka-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/vmd-drogerie-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.