Cvičení mozku a paměti

0

Procvičování mozku za účelem zlepšení paměti a soustředění je hitem poslední doby. Většinou se jedná o vypracování nějakých logických hádanek nebo úloh, jež mají zapojit naši mysl a donutit nás se soustředit.

Je to totiž velice důležité. Z okolí na nás totiž neustále doráží tolik informací, že aby je mozek mohl zpracovat, musí vypustit nějaké již uložené. A tak se lehce může stát, že to, o čem jsme byli přesvědčeni, že si určitě zapamatujeme, si najednou nemůžeme vybavit. To je ovšem jen ta „lehčí“ forma – většina testů k procvičení paměti slouží jako jakási ochrana před vznikem sklerózy nebo demence.

Největší zajímavosti asi je, že ze všech her a hádanek, jež nám internet a jiné sdělovací prostředky nabízí, je nejúčinnější Tetris. Oblíbená počítačová hra, ve která hráč musí směrovat padající geometrické útvary tak, aby do sebe zapadly. To ale není všechno. O metodách tréninku paměti bylo napsáno již mnoho kniha. Například internetový obchod knihy.vltava.cz nabízí knihy jako Trénink paměti a koncentrace nebo Trénink paměti pro každý věk. Tyto publikace poskytují návody k procvičování krátkodobé i dlouhodobé paměti.

To jiný obchod www.rajknih.cz nabízí kupříkladu Myšlenkové mapy, průvodce zlepšení koncentrace a soustředění a nebo také knihu Je to všechno ve tvé hlavě o tom, že mozek je řídícím centrem celého těla a že stres může způsobit leckteré vážné choroby.

A právě téma stresu se často projednává při debatě o soustředění. Čím je člověk stresovanější, tím méně se může soustředit. Z toho důvodu byly vyvinuty mnohé Antistresové omalovánky.

A kdo nevěří žádným knihám ani testům a spoléhá raději na léčbu tabletami, může vyzkoušet Mozkový stimulant dostupný na stránkách www.mozkovystimulant.cz.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/mozkovystimulant-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/rajknih-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/vltava-cz

O autorovi

Je mi 21 let, studuji na vysoké škole, mám ráda hudbu, četbu, filmy, ráda píši krátké články, povídky, eseje apod. Ráda budu psát o módě a nejnovějších trendech.