Čtečky elektronických knih

0

Žádnému čtenáři jistě neunikl vynález, který se před pár lety objevil na českém trhu. Elektronická čtečka knih si ihned našla své příznivce, ale i odpůrce. I dnes je tato skupina stále rozdělená na dva tábory, nicméně se čtečkami se dnes zcela běžně setkáme v městské hromadné dopravě, na dovolených, v kavárnách a zkrátka všude, kde lidé čtou. Dokonce už i knihovny vyšly vstříc a kromě papírových verzí zprostředkovávají i verze elektrické. Jaké jsou tedy plusy a mínusy a vyplatí se i vám pořídit si čtečku knih?

Odpůrci mají naprosto jasno, papírové verzi knihy se zkrátka nic nevyrovná. Chybělo by jim především listování a otáčení stránek. Dalším důvodem je složitější proces pořízení samotné knížky a následné nahrání do přístroje, proto většina méně zdatných lidí, co se techniky týče, raději sáhne po klasické knize. Nic ale nemusí být tak těžké, jak se na začátku zdá. Ano, možná bude nutné používání počítače a trocha trpělivosti na začátku, ale…

Zcela jasné top elektronických čteček je velikost a váha. Jen si představte, že do té drobné lehké věcičky dokážete nacpat tisíce knih, které by v normální papírové verzi vážili klidně i stovky kilogramů. Kapacita čteček je dnes opravdu velká, proto si můžete vytvořit takovou svojí elektronickou knihovnu. Další výhodou je, že  čtečku si můžete zálohovat, tedy o cenné výtisky rozhodně nepřijdete. Čtečky také nabízejí různé věci navíc, ať už jde o různé druhy písma, ukládání, překládání, označování stránek, Wi-Fi připojení a podobně. Stejně tak si čtečka moc dobře pamatuje, kde jste čtení ukončili, žádné záložky tedy nejsou potřeba. Vybírejte podle svého rozmyslu a potřeb a také si přečtete recenze na daný produkt.

Elektronické verze knih již dnes běžně pořídíte na internetu. Jsou oproti klasickým levnější a ihned je máte k dispozici. Jak jsem již zmiňovala, vyplatí se poptat se i v knihovnách. Knihy jsou v různých formátech, proto se vždy ujistěte, jaký formát vaše čtečka podporuje. Například Kindle má problém se soubory PDF, které sice zobrazí, nicméně se vám již nepodaří zvětšit si písmo. Pokud jde o samotné nahrávání knížek, většinou si vystačíte s USB kabelem a počítačem, ze kterého knížku přetáhnete. Jde to ale i jinak, zmiňovaná značka Kindle, která je nejpopulárnější mezi čtenáři, funguje na principu online databáze, do které knížky posíláte pomocí e-mailu, je to tedy velmi jednoduché a stačí vám připojení k internetu a Wi-Fi ve čtečce. Když si nebudete vědět rady, pročtěte si poradny od jiných uživatelů, čtenářky již tvoří tak velkou komunitu, že odpověď zcela jistě najdete.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/okay-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/eproton-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/amazon-com
www.kuponovnik.cz/obchod/martinus-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.