Co se skrývá pod pojmem HotKnot?

0

U nás technologii HotKnot zatím ještě příliš neznáme, ale už se kvapem blíží. Jde o velmi snadné a hlavně rychlé sdílení dat mezi dvěma zřízeními, která se na sebe přiloží kapacitními dotykovými obrazovkami. Ty dnes mají nejen chytré telefonu, ale i tablety, mnoho ultrabooků. Využití je do budoucna velmi pestré, a tak si pojďme HotKnot zlehka představit. Uvedeme i rozdíl od NFC technologie.

MTK (MediaTek Inc)

Technologie Hotknot je navržena společností MTK (MediaTek Inc). A jak už jsme zmínili, přenáší data prostřednictvím kontaktů kapacitních dotykových obrazovek. K čemu se dá HotKnot kontakt využít?

Můžete jej použít k přenosu informací mezi smartphony, z notebooku do smartphonu nebo ze smartphonu do počítačů s dotykovými kapacitními obrazovkami. Velmi rychle se budou dát přenést fotografie a videa, sdílet kontaktní údaje, realizovat rychlé platby smartphonem atd.

není uzel jako uzel
Strong Cord Marine Knot Nautical Strength Rope

Technologické výhody HotKnotu

HotKnot může přenášet informace na jakékoli zařízení s dotykovou obrazovkou s kapacitním způsobem zadávání povelů (dotyky na více místech najednou, např, psaní všema deseti nebo hraní her s ovládáním více virtuálních tlačítek najednou).

Není nutné přidávat nový hardware a žádné požadavky na design zařízení. HotKnot proto nezvýší náklady, ale přesto bude poskytovat uživatelům pohodlnější a rychlejší zážitek z přenosu. Je tedy jasné, že v současné mobilní sociální éře má HotKnot velké potenciální výhody.

HotKnot může přenášet i dokumenty, také může vytvořit Wi-Fi hot spot, a to pouze prostřednictvím kontaktů dotykové obrazovky dvou zařízení.

V čem bude HotKnot lepší než NFC?

V mobilních platebních aplikacích už si postupně vyžadujeme více pohodlí, než nabízí technologie NFC. Ta totiž vyžaduje dvě zařízení ve vzdálenosti jednoho až deseti cm pro bezpečnost plateb, s mobilem musíte chvilku setrvat v klidu.

HotKnot ovšem může získat úspěšnou platbu bezpečně i tehdy, když dvě zařízení s HotKnot vytvoří jednoduchý kontakt na kratičkou dobu. Výrazně to zvyšuje bezpečnost při přenosu.

HotKnot proto má ambice postupně nahradit NFC bez nákladů, bez požadavků na rozšíření síťového provozu, s možností nízké spotřeby energie a pohodlnějšího a bezpečnějšího používání.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/gearbest-com

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.