Co se dá číst v únoru

0

Knihy jsou jiný svět. A snad i proto si mnoho z nás tak rády sedáme s knížkou do křesla a začteme se. Nejlépe se čte tehdy, když děti konečně uspí tatínka a po bytě se rozhostí blahodárné ticho… I na únor vám přinášíme několik zajímavých knih, které stojí za to nejen otevřít.

1. Dokonalost neznamená štěstí

Příjemný titul knihy...

Příjemný titul knihy…

Snad každá z nás potřebuje slyšet takovou větu. Být dokonalá je vlastně k ničemu. Tak už se netrapme tím, že není všechno nádobí naskládané v myčce, že dnešní make-up nevyšel úplně dokonale a ještě ke všemu že na stehnech máme jakési ďolíčky, které tam prý nepatří.

Pojďme si raději přečíst o tom, že dokonalost neznamená štěstí, stejně jako obdiv neznamená lásku. Pánové mohou na chvilku přestat sledovat svá rostoucí bříška a začíst se také.

Načerpejme inspiraci k tomu, jak se odvážit stát se sama sebou! Pomůže nám v tom autor The Beastess a nakladatelství Grada.

2. Móda v kruhu času

Přibližně 200 let inspirací

Přibližně 200 let inspirací

Miroslava Burianová se se svým kolektivem zaměřila na skutečnost, že nejde donekonečna vymýšlet nové šaty, kalhoty, blejzry, sukně či třeba tuniky. Současná móda už jen opakuje to, co nosily naše babičky, prababičky a možná i pra-prababičky.

Že tomu nevěříte? Tak se přesvědčte v knize od nakladatelství Grada.

3. Klikař

A co třeba jeden příběh z Asie? Vietnamská kuchyně je u nás čím dál populárnější, proto by možná neuškodilo, kdybychom se u jarních závitků nebo u polévky pho začetli do jednoho z moderních vietnamských románů.

 

Opravdu klikař?

Opravdu klikař?

Jeho hrdinou je Zrzek Xuân, který, coby mládenec z chudých poměrů, dosáhne sérií šťastných náhod vysokého společenského postavení. Ale tady příběh nekončí. Přečtěte si o tom, jak pomůže manželům Civilizovaným s modernizací vietnamské společnosti, uzdraví, a posléze i pomůže sprovodit ze světa jejich bohatého dědečka. A ani tady příběh nekončí…

Je zasazen do doby francouzské pozdně koloniální správy, kritizuje společnost, ale také eroticky pošimrá. Autor Vu Trong Phung jej dlouho nemohl oficiálně publikovat. Proč asi…? U nás knihu vydalo nakladatelství Dokořán.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/vltava-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/knihydobrovsky-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.