Co se dá číst v květnu

0

Duben se přehoupl v květen, a přestože nám doposud nabídl jen březnové počasí, my si nenecháme náladu nijak zkazit a otevřeme si dobrou knihu. Kterou? Nechte se inspirovat!

Morana Mařena

Jedná se o téměř hororový fantasy příběh o dětech na prahu puberty. Děti v sobě objeví schopnost komunikovat v různých formách a variacích. A nejen mezi sebou, ale zejména se světem mimo klasickou realitu, se světem, který není pro běžného člověka vůbec běžný.

Autor Honza Vojtko vytvořil strhující horor pro mladší generaci, ve kterém jim pomůže poznat ryze české, až folklorní bytosti. Parta hlavních hrdinů přivolá smrtelné nebezpečí na jednu českou vesnici. Jak? Tím, že se snaží přivolávat sníh – během prázdnin. Parta velmi rychle zjistí, že čarování není jen sranda a dobro…

 

Jóga mysli

Věděli jste, že jóga se dá cvičit nejen tělem, ale i duší? Autor knihy André Van Lysebeth seznamuje své čtenáře s takzvanými „mentálními obrazy“, které jsou klíčem k meditaci, umožňující komukoliv lépe čelit každodennímu stresu.

Jeho výklad duševní jógy se opírá nejen o dlouholeté zkušenosti jogínů, ale, jak bychom možná ani nečekali, také o vědecké základy. Sílu mysli nazývá nevyčerpatelným zdrojem Života. Pokud do klasické jógy zapojíme i tu duševní, budeme praktikovat tzv. jógu integrální, předpokládající nerozlučné spojení těla a mysli, které nese mnohem lepší výsledky, než jen samotná jóga tělesná.

 

Jak dobře uvařit přátelům

Chystáte společnou večeři s přáteli, případně večírek, který chcete zahájit pořádným jídlem, aby následné pití i zábava byly příjemnější? V této knize najdete tipy nejen na jednoduché večeře pro posezení s kamarády, ale i pro večeře slavnostní, jejichž příprava je sice náročnější, nicméně výsledek o to lepší.

Nevíte, co uvařit pro piknik v zahradě? Jak se pustit do zajímavého grilování nebo jak pohostit kamarády, kteří mají sladkou náladu? Vyzkoušejte třeba kořeněnou hustou polévku chorizo, krevety s rajčatovou omáčkou, hovězí steak s wasabi nebo středomořské kuře. A kdo chce zůstat u české kuchyně, přijde si i v této knize na své.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/bux-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/fantasyobchod-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/martinus-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.