Co se dá číst v červnu

0

Červen nám jistě přichystá bouřná odpoledne plná lijáků nebo alespoň přeháněk, kdy si rádi zasedneme nebo zalehneme ke knížce. A také se musíme naladit na čas dovolenek a letních relaxací. Po čem sáhnout v červnu?

Léto

Kniha s velmi prostým názvem. Vězte, že jde o soubor receptů a tipů na to pravé letní pochutnání. Důležité je, aby ingredience byly čerstvé a nálada dobrá. Jde o třetí nové řady kuchařek z kuchyně časopisu Apetit.

Najdete tu recepty nejen na jídla tak, jak byste čekali – na grilu, čerstvá, či krátce marinovaná  – ale taky se můžete inspirovat na zavařování, nakládání a jiné způsoby uchovávání letní úrody tak, abyste si ji mohli užívat i v zimě a hlavně pak následující jaro, kdy nám čerstvý dotek naší zahrady chybí nejvíce. Jak píší autoři knihy: „Díky našim receptům si budete přát, aby léto nikdy neskončilo!“

Za zavřenými dveřmi

Jedno manželství vždy může mít dvě podoby. Jednu opravdovou, která je dennodenní realitou soužití dvou lidí. A pak tu druhou, kterou oba hrají na své okolí. Vždy ji hrají až do doby, než za sebou zavřou dveře svého bytu. A tam se vrací zpět k té první. Nebo ne?

Může být manželství dokonalé? Nebo může být dokonalá jen lež o dokonalosti toho kterého manželství? Můžete si to zkusit zjistit na příkladu Jacka a Grace. On dobře vypadá a umí vydělat peníze, ona je elegantní a šarmantní. Jsou stále spolu. Stále. A dokud si toho „stále“ nevšimnete, nepřipadne vám divné nic. Až si uvědomíte tu neustálou přítomnost obou manželů na jednom místě, budete schopni si všimnout i toho, že jejich ložnice má zamřížované okno…

Sedmikrásky

A co takhle si něco poslechnout? Oči od sluníčka někdy bolí, tak je nechte odpočívat a zaposlouchejte se do hlasu Petra Pochopa, který čte severskou detektivku Sedmikrásky.

V různých částech světa se odehrávají tři příběhy. A samozřejmě spolu souvisejí. Jsou do nich zapleteni nejen Švédi, ale také Iráčan a jeho dobrodinec, který mu pomohl utéct z Iráku do Švédska. K tomu se přidá sebevražda kněze a jeho manželky. A aby toho nebylo málo, chystá se ke zlému také v životě mladé Švédky aktuálně žijící v Bankoku. Že tohle nemůže dopadnout dobře?


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/audioteka-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/bux-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/knihydobrovsky-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.