Co se dá číst v červenci

0

Doba dovolených je ideálním časem nejen pro odpočinek, a tedy relaxační literaturu, ale také na trochu bezpečného napětí. Je však i čas na to, abychom se poohlédli okolo sebe a třeba se i něco naučili…

Dva roky prázdnin

Splněný klukovský sen, i když s velmi nebezpečným začátkem. Dnes snad všem dobře známá kniha, kterou jsme si potají četli pod peřinami, ani jsme nedýchali, nemohli jsme odtrhnout oči od textu, jak jsme se báli o to, jak to se ztroskotanými chlapci dopadne. Natož abychom zhasli a šli spát.

Dnes si u knihy můžeme odpočinout, poslouchat ji a nechat se unášet fantazií až na ten ostrov, kde s trochou štěstí přistáli chlapci ve škuneru po té, co je velká vlna při maximálním přílivu přenesla přes pobřežní skaliska až na pláž. Připomeneme si, jak si malí kluci, kterým nebylo víc než patnáct let (těm nejmladším osm), dokázali poradit se životem na opuštěném ostrově. Jules Verne knihu napsal jako doplnění mezer toho, o čem bylo psáno v Robinsonovi Crusoe. Evidentně se trefil.

Lovec Králíků

Netradičním způsobem se rozhodli podepisovat manželé Ahndorilovi, kteří jsou autory velmi oblíbené severské krimi. Publikují pod pseudonymem Lars Kepler. Lovec králíků je příběhem o Joonu Lina, který je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. Nyní mu však bylo dopřáno zpestření: odvezli ho na tajnou schůzku.

Potřebují totiž pomoc od bývalého profesionála, který by si mohl poradit s vyšetřováním vraždy švédského ministra. Vše nasvědčuje teroristickému pozadí a brzkému pokračování vrahova řádění. Joona ale tuší, že současné i budoucí oběti spojuje něco jiného. Bude se muset dostat do rozporu s rozkazy svých nadřízených, ale bez toho by vraha včas nezastavil.

Budoucí oběť má nejprve příchozí hovor, kde dítě odříkává básničku o deseti malých králících, pak přichází výkon vrahova rozhodnutí… Jednoho dne zazvoní telefon i slavnému kuchaři Rexi Müllerovi.

eBook Affilák

Na závěr slíbená troška vzdělávání se. Tedy pokud se pohybujete v oblasti elektronického marketingu a chcete se zplešit zejména v oblasti affiliate publishingu. Podle slov autora, Michala Majgota, je kniha o proměně začínajícího affiláka v profesionála se statisícovým výdělkem.

Na toto téma bylo již napsáno mnoho knih, ale jen zahraničními autory a na podmínky panující v zahraničí, ne u nás. Michal vydal českou podobu pro české podmínky. Sám říká, že: „Za ty roky práce v oboru jsem si všímal rozdílů mezi úspěšnou elitou a většinou ostatních, kteří si přivydělávají jen kapesné.“

Tak se do knihy začtěte a zjistěte, v čem ten rozdíl je. Kniha nevysvětluje základní terminologii a vyžaduje alespoň minimální zkušenost s affiliate marketingem.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/audioteka-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/ebook-affilak
www.kuponovnik.cz/obchod/knihydobrovsky-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.