Co se dá číst v březnu?

0

V březnu se večery zkracují už dost razantně, ale to vůbec nebrání tomu, abychom si i v tomto měsíci přečetli příjemnou knihu. Zejména když je březen měsícem knihy. Po čem bychom mohli sáhnout? Můžeme tento měsíc věnovat třeba větší dávce fantazie…

Po Alence

Alenku v říši divů známe všichni. Ale zamyslel se někdo nad tím, co se dělo ve městě Oxfordu v šedesátých letech devatenáctého hned po té, co Alenka zmizela? Autor knihy Gregory Maguire to udělal. Přivedl do popředí Adu, Alenčinu kamarádku, která je v knize „Alenčina dobrodružství v kraji divů“ pouze letmo zmíněna. Ada se vydá navštívit Alenku. Přichází ale maličko pozdě – a potom se sama propadne králičí dírou dolů… Tou stejnou, kterou se před ní propadla Alenka.

2x mistři klasického hororu

Rádi se bojíte v bezpečí domova u napínavé knížky? Můžete sáhnout například po této, která spojuje dva klasické horory do jednoho titulu. V prvním příběhu je nalezena a snad i oživena královna Tera, panovnice z thébské dynastie. Převtělí se do dcery jednoho z egyptologů, kteří se podíleli na objevu její hrobky… Ve druhém příběhu hrají prim ti, kteří nemohou odpočívat v pokoji. V případě této knihy se zjevuje v podobě překrásné Carmilly, která je nápadně podobná dávno zemřelé Mircalle, hraběnce z Karnsteinu. Její společnost se již nejedné dívce ve Štýrsku stala osudnou…

Královna stínů

Celaena Sardothien ztratila všechny, které milovala. Vrací se zpátky do říše, s touhou po pomstě. Ve hře se toho během příběhu objeví mnohem víc – Celaena musí osvobodit prince Doriana, kterého ovládá král ze skleněného hradu svou magií. Celaena musí zjistit příčinu královy moci, aby byla schopná jej oslabit. Nebo porazit? Ale hlavně Celaena nesmí zklamat svůj lid, který do ní, jak už to u hlavních hrdinů bývá, vložil veškeré naděje.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/knihydobrovsky-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/easybuy-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/fantasyobchod-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.