Co potřebujete vědět, než začnete vybírat chytré hodinky pro Androidy

0

Svět chytrých hodinek zase začal zaznamenávat boom v poptávce. Už nám totiž nestačí fitness trackery, které pouze sledují kroky, tep, případně vybranou aktivitu, dále umějí ukázat, že někdo zrovna volá nebo že jsme obdrželi SMS či textovku z některé z chatovacích aplikací. Už se nespokojíme pouze s tou nabídkou služeb a funkcí, ale chceme víc. Chceme třeba náramkový telefon, hodinky určené k plavání, hodinky jako handsfree, hodinky s GPS nebo i s Wi-Fi. Jak se vyvíjejí technologie, přizpůsobuje se jim i naše poptávka. Takže pokud se i vy chystáte pořídit si chytré hodinky, měli byste o nich vědět několik základních věcí. Proč? Aby hodinky, co si vyberete, byly pro vaše potřeby prostě ty nejchytřejší hodinky.

Chytré hodinky mají tří základní kategorie

A jsou to hodinky v podobě prodloužené ruky telefonu, kdy slouží jako handsfree, náramkový telefon, kalendář, prostě stručný, aktuální a jasný přehled o tom, co se právě děje ve vašem telefonu. A telefon můžete v klidu nechat v kapse nebo v tašce hned vedle pracovního stolu. Takové hodinky často vydrží nabité pouze jeden až tři dny a jsou dost náročné na vaši pozornost

Druhou kategorií jsou fitness hodinky s rozšířenými funkcemi. Ty umějí změřit kde co na vašem těle, sledují vaše aktivity, umějí spočítat, kolik jste ušli kroků, metrů a svou činností spálili kalorií. Ale notifikace umějí jen ty základní a rozhodně je nepoužijete jako handsfree nebo dokonce samostatný náramkový telefon. Na druhou stranu jim jejich baterie dokáže vydržet i déle než jeden měsíc a jsou v podstatě bezúdržbové.

No a třetí kategorií jsou tzv. lokátory, které můžeme využít pro své děti. Hlavně tehdy, když jezdí třeba do školy nebo do kroužků samy. Lokátory mají nejen silnou GPS, ale také slot na SIM kartu, na které je nutné mít paušál na data. Hodinky pravidelně odesílají informace o své poloze a lze s jejich pomocí i komunikovat.

Když chcete prodlouženou ruku telefonu

V takovém případě je nutné sáhnout po hodinkách, které mají jak reproduktor, tak mikrofon anebo i slot pro SIM kartu a SD kartu. Hodinky, které poslouží jako prodloužená ruka telefonu, mohou stát třeba jen několik stovek, což se týká modelů z Číny. Velmi oblíbenou je u nás značka Smartwatch, která se svými modely SW1 – SW7 celkem dobyla český trh.

Ale samozřejmě není jedinou čínskou značkou hojně prodávanou na našem trhu. Svou pozici si tu buduje i značka Xiaomi, která dokáže také nabídnout hodinky v kategorii několika set až tisíc korun. Koupit ale můžeme i dražší modely, které mají slot na SIM kartu, vlastní GPS, reproduktor i mikrofon. A dokonce třeba i Wi-Fi nebo NFC technologii. Od renomovaných značek (Garmin, Samsung a další) pořídíte takové hodinky i v řádu desítek tisíc.

Kdo ocení takový typ hodinek? Všichni kdo nutně potřebují mít stálý přehled o dění ve svém telefonu. Například když vaše podnikání závisí na komunikaci se zákazníky. A co se od takových hodinek nedá moc čekat? Fitness funkce. Vybaveny jsou většinou základním měřičem kroků. A tím to končí. Často se takové hodinky nabíjejí přes mikro USB kabel. A mají jen nevalnou odolnost, maximálně proti vlhkosti.

Když chcete spíš sledovače vašeho sportování

Ve druhé kategorii chytrých hodinek, tedy v těch, co umějí sledovat, jak sportujeme, se shlédnou všichni, kdo rádi a dost sportují. A chtějí mít přehled o tom, jak jim to jde. Tedy kolik během dne ušli, uběhli, uplavali, ujeli na kole nebo třeba kolik spálili na eliptickém trenažéru.

Takové hodinky většinou umějí kontinuálně sledovat srdeční tep, doporučit oddech, naplánovat sportovní aktivity pro zvýšení kondice anebo dokonce i vypočítat, kolik kalorií jste snědli – když jim mobilem nafotíte obal od jídla, co právě konzumujete. Anebo i jinak do aplikace v telefonu zadáte, co jste právě sežvýkali.

Hodinky, které mají rozšířené funkce v oblasti sledování tělesných aktivit, toho umějí opravdu hodně. Změřit nadmořskou výšku, vykreslit výškový profil ušlé či uběhnuté trasy, zobrazování trasy na mapě, komunikace se specializovanými přístroji, které si také můžete dokoupit. Například pro měření množství tuku v těle anebo pro přesně měření srdečního tepu.

Jde zkrátka o hodinky, které vás budou provázet sportem. Baterie jim většinou vydrží poměrně dlouho. Nabíjet je většinou musíme originální nabíječkou, protože jsou vysoce odolné (třeba až do 50 metrů pod vodou). A USB port pro nabíjení takovou odolnost neumožňuje.

Příště si ještě dopovíme lokátory, protože jsou zajímavým nástrojem ke zvýšení bezpečnosti našich dětí.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/smarty-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/patro-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.