Co koupit, abyste zimní outfit odlišili od ostatních?

0

Postupně zahajujeme vánoční nákupy. A také myslíme na to, co komu v rodině koupíme ze světa módy, včetně něčeho pro sebe. Co si budeme povídat, lepší je módní nákupy provést sama a vyinkasovat za ně pak ježíškovské peníze. Pod stromečkem sice nebudete překvapená, ale také se nebude konat zklamání z toho, že manžel ještě nevšiml, že tuhle barvu a k tomu ještě i tento střih vy prostě opravdu nenosíte. O materiálu nemluvě.

Zima bývá jednolitá

Většinou všichni na sebe v zimě natáhnou kalhoty, kabát, šátek či šálu, k tomu něco nebo nic na hlavu. Ve výsledku jsme si všichni na ulici celkem dost podobní a splýváme s davem. Ale i v zimě jde oživit outfit, takže můžete nevypadat každý den úplně stejně jako ostatní.

Co tedy koupit a začít používat, abyste se od davu odloupli? Abyste si mohla říct, že opravdu vypadáte dneska dost jinak než většina z těch, co kolem vás od rána už prošli? Odpověď je jednodušší a také levnější, než by se na první pohled mohlo zdát: kupte zimní doplňky a naučte se je nosit.

Kouzlo doplňků

Doplňky prostě dělají outfit. I když se náhodou stane, že s kolegyní z kanceláře máte stejné džíny a dokonce i podobný kabát, nevěšte hlavu. Nemusíte nic vyhazovat, stačí jen doplňovat. Protože doplňky jsou nejen funkční, ale také vás dokáží dokonale odlišit od ostatních.

Jak se ke koupi doplňků postavit? Možností máte více:

Vsadit můžete na jeden tón

Koupila jste si kabát v barvě, která se vám opravdu líbí? Tak dojem ještě prohlubte tím, že koupíte i doplňky ve stejné barvě, maximálně o nějaký odstín světlejší či tmavší. Těmi doplňky myslíme šálu, klobouk či čepici a rukavice. Jedním tónem celého outfitu podtrhnete fakt, že na výběr kabátu jste hrdá. Ten se prostě povedl.

Nebo naopak – pořiďte si výraznou šálu

Čím bude šála výraznější, teplejší a delší, tím lépe splní svůj čel. Ale pozor, v zimě se vyhněte neonovým barvám, květinovým vzorům nebo vzorům zvířecím, pokud by dobře neladily k vašemu kabátu. Šála není šátek, takže ji můžete jen tak ledabyle obmotat okolo krku, zbytek nechte volně viset a zvýrazňovat váš outfit. Anebo se do ní pořádně zachumlejte, zimní vítr na krk, to není nic příjemného.

www.zoot.cz/polozka/381828/vinovo-seda-vzorovana-sala-pieces-sandie

I huňatá čepka svede hodně

Že vám čepice nesluší, a tak raději celou zimu mrznete bez ní? Jen potom v případě nejvyšší nouze nasazujete kapuci? To není zrovna rozumné. Hlavou odchází z lidského těla velká část tepla, takže když ji překryjete, máte nad zimou vyhráno.

branditvintage.cz/cepice-zimni-brandit-star-cervena/

Čepici budete muset nějakou dobu hledat. Jsou různé velikosti, střihy, barvy a vzory. Každému sluší jiná a vždy se nějaká slušivá najde. Stačí prostě hledat. Čepici můžete mít s bambulí nebo bez ní, s krajkou nebo třeba hipsterskou. Anebo úplně obyčejnou pletenou a bez vzoru, která sedne ke všemu, na co si jen vzpomenete.

Když to s čepicí přece jen nepůjde, zkuste klobouk

I zimní klobouk je doplněk, který vás dokonale odliší od zbytku davu. Je totiž elegantní, hodí se i ke svátečnějším outfitům, ke kterým byste třeba čepici opravdu nevzali. Klobouk může být klasický, rockový či třeba kovbojský. Klasiku ke kostýmku, rockový k džínovému outfitu a tak dále.

www.cellbes.cz/vyprodej-sortiment-damska-moda-svrchni-obleceni-9352/klobouk-537248?tm=394&utm_source=halens.cz&utm_campaign=Halens%20Affiliate%20Site&utm_medium=affiliate&criteria=klobouk&imageId=319413&variantId=537248-0001

Klobouk si pak dámy (na rozdíl od pánů) mohou ponechat i v interiéru. Takže pokud se ranní účes nevydařil, nestihla jste si umýt vlasy nebo jsou odrosty už tak velké a kadeřnice stále nemá místo, kloboukem to vyřešíte.

Opasky a kabelky mají zelenou i v zimě

A kabelky rozhodně nemusíte ladit podle bot. Když je sladíte k opasku, uděláte zajímavější dojem. Výrazná kabelka a opasek nebo i jen jeden z oněch kousků, dotvoří celkový dojem a odliší vás dostatečně. Stačí investovat do jedné či dvou výraznějších kabelek a máte na dlouho vystaráno. Stejné je to s botami.

Bez pravidel to půjde lépe

Vězte, že pro ty pravé módní nadšence v dnešní době vlastně ani neexistují pravidla, kterých by se při vytváření svých outfitů museli držet. In je mixování vzorů a barev. Už o nich nepřemýšlejme jako o tabu. Naopak, módní kritici a také ti, kdo si rádi na ulici nechají potěšit oči, drží palce těm, kteří se přestali bát vybočit z řady.

Takže nezkoumejte, zda v něčem budete vypadat příliš odvážně nebo bláznivě. Zajímejte se o kvalitu, pestrost a rafinovanost. A pokud máte ve skříni samé starší kousky a čas na nákup nových moc není, dořešte to právě doplňky. Jejich nákup online totiž není takovým oříškem, jako je tomu u oblečení. Velikosti jsou univerzální, fotky v eshopech dost velké. Takže – co řešit?!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/halens-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/zoot-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/branditvintage-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.