Co dělat, když nelze načíst nebo naformátovat SD kartu?

0

S rozmachem mobilních telefonů, digitálních fotoaparátů a čteček knih jsme si velmi rádi zvykli na paměťové karty. Pomiňme teď jejich kritizovaná bezpečnostní rizika a zaměřme se na řešení zcela jiného problému. Co když nejde SD kartu přečíst nebo naformátovat? Pak není pro mobil ani jiné zařízení použitelná. Ve většině případů je důvodem drobnost, která se dá celkem snadno odstranit. Podívejme se, jak na to.

Co dělat, když nelze naformátovat SD kartu?

1. Vložte SD kartu do jiné čtečky karet nebo jiného mobilu a pak se zkuste připojit k počítači.

2. Nebo zkuste jiný počítač. Může to být totiž způsobeno problémem s rozhraním USB počítače.

3. Vyměňte čtečku karet a použijte ověřený počítač (kde víte, že je rozhraní USB v pořádku) a vyzkoušejte kartu znovu naformátovat.

Pokud se zjistí, že žádný z výše uvedených způsobů nic nezmění na tom, že SD karta nejde naformátovat, pak teprve máte jistotu, že karta byla poškozena. Novou snadno koupíte na Kasa.cz.

SD karty

Co dělat, když nelze načíst SD kartu?

1. Nečistoty

Nemožnost načíst kartu může to být způsobena tím, že SD karta není čistá, je pokrytá prachem, olejem atd., což má za následek špatný kontakt mezi SD kartou a přístrojem. Doporučujeme otřít kovové plošky SD karty bavlněným hadříkem namočeným v alkoholu. A poté ji znovu vložit do mobilního telefonu nebo jiného zařízení.

2. Baterie

Na první pohled nemá baterie s SD kartou nic společného, ale opak je pravdou. Napětí baterie může být, pokud používáte neoriginální baterky, velmi nestabilní. To způsobuje příliš vysoké zatížení SD karty. Proto se doporučuje vyměnit baterii za originální a zkusit to znovu – zejména pokud vám v telefonu odešla už několikátá SD karta.

3. Virus

A jsme u toho bezpečnostního rizika, ke kterému patří i viry. I na kartu se mohou dostat. A soubory SD karty pak nelze přečíst. Takže vložte kartu do počítače a sjeďte ji kvalitním antivirovým programem. Nakonec zcela naformátujte, bez zachování čehokoliv.

SD karty

4. Fyzické poškození

Pokud najdete na vnější straně SD karty zjevné praskliny, a pokud ani výše doporučené kroky nemají efekt, pravděpodobně je karta fyzicky poškozená. Jestliže jste ji ještě nepoužívali a poškozená již přišla, reklamujte ji. Reklamace během používání karty je složitá, stěží prokážete, že jste kartu nepoškodili neopatrným zacházením.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.