Čistší prostředí – u vás doma!

0

Každý den se až 20 000 krát nadechneme. Přitom vdechujeme i nepatrné částečky prachu a nečistot. Naše tělo je k přijímání nečistot při dýchání uzpůsobeno, avšak kvůli znečištění našeho ovzduší to je pro tělo stále složitější, až mohou vznikat různé nemoci, jako například alergie.

Alergie ale nevzniká pouze ze znečištěného vzduchu, možná právě naopak. Lidé, kteří žijí v přehnané čistotě, bez zvířat a prachu, se mohou dostat alespoň jednou za život do znečištěnějšího prostředí a alergie u nich stejně vypukne. Jde spíše o naši imunitu nebo předpoklady v rodině. Pokud ale máte doma zvířata, hodně prachu a nečistot nebo potřebujete mít sterilnější prostředí, pomůžou vám k tomu čističky vzduchu.

Proč čističku vzduchu?
Vzhledem k narůstajícím cenám energií utěsňujeme svá okna, izolujeme budovy a mnohdy ani nechodíme ven na čerstvý vzduch. Naše práce nám to nedovoluje. A když už si najdeme čas na nějakou aktivitu, často uklízíme doma a při tom využíváme nezměrné množství čistících prostředků. Pro to, aby bylo naše oblečení do práce každý den čisté, pravidelně jej pereme a využíváme i kvanta pracích prášků. Navíc abychom nebyli ve stále tom hektickém a stereotypním světě sami, pořídíme se zvířecího miláčka. Zvíře se později drbe a jeho  chlupy se stejně jako ostatní částečky a domácí prach dostane do vzduchu. V tomto případě je pořízení čističky ideální.

5 rad a faktů o čističce
– Když už si vybíráte nějakou čističku, měla by mít hlučnost 40 dB(A) a méně, aby nerušila váš každodenní chod v domácnosti, nerušila vás při sledování televize, apod.
– Vzduchový výkon by měl být 1-1,5 krát vyšší, než je objem místnosti, aby se místnost stačila za určitý časový úsek vyčistit od prachu a nečistot.
– Protiprašná účinnost by měla být 80 % a více, aby se investice do čističky vyplatila.
– Při výběr čističky platí: pro jednu místnost jedna čistička. Ta musí mít ionizátor, který obohacuje vzduch o lehké záporné ionty a zvyšuje čistící účinek. Také musí mít ventilátor, který čistý vzduch donese do celé místnosti. Čistička musí také disponovat indikátorem zanesení filtru, který uživatele upozorní na výměnu filtru. Doporučuje se také vyměňovat filtr co nejčastěji, nejlépe po půl roce provozu čistícího přístroje. Pokud má čistička elektrostatický filtr, není potřeba jej vyměňovat.
– Čistička by měla být v provozu trvale, nebo alespoň na dobu delší než je hodina, aby mělo čištěný nějaký pádný efekt.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz

O autorovi

Je mi 20 let. Studuji na vysoké škole v Brně. Ve volném čase čtu, kreslím a píšu články prakticky o všem, nejčastěji o módě, domácích zvířatech a turistice.