Čím se řídit při online nakupování

0

V dnešní době už je naprosto samozřejmé, že většina z nás ovládá kouzlo nakupování online. Důvodů je několik, lepší ceny, velký, mnohdy neomezený výběr, pohodlné doručení, žádné fronty a tak dále. Přesto jsou stále lidé, kteří by otázku typu: A proč to nekoupíš online? brali jako urážku. I tyto lidé mají ale na jednu stranu pravdu. Rozšíření online obchodů s sebou přináší i jistá rizika v podobě podvodníků, kteří se nebojí téměř ničeho. Stejně tak je to s kvalitou produktů a často špatných popisů. Jaké jsou tedy hlavní pravidla, kterými bychom se vždy měli řídit? Čtěte dále, opatrnost totiž není nikdy na škodu.

Podvodníci
Jak již bylo řečeno, na internetu dnes pořídíte téměř cokoli. Přes oblečení, knihy, elektro až po pojištění či zvířata. Právě rozmanitost e-shopů je ale největším rizikem. Pro vás jako spotřebitele je vždy zásadní vybírat pouze ověřené obchody! Nenechte se zlákat příliš nízkou cenou. Vždy se jako první koukněte, jestli stránka vlastní certifikát a také koukněte na recenze jiných zákazníků. To platí především pokud se po vás žádá platba předem. Pokud se necháte napálit, většinou nemáte moc šancí se nějak bránit.

Podmínky
Dalším krokem, než se pustíte do objednávání, je projití podmínek. V žádném případě tento krok nepřeskakujte. Zásadní jsou pro vás podmínky vrácení stejně jako podmínky dopravy. Nenechte se ošálit, co když vám zakoupené kalhoty budou malé? Je dobré vědět dopředu, že nekupujete na slepo a že máte možnost vyřídit zadarmo výměnu. Dnes má již zákazník právo na reklamaci, ovšem každý e-shop se s tímto zákonem srovnává po svém.

Recenze
Jestliže si nejste jistí výběrem správného produktu, koukněte se na názory ostatních. Mnohdy totiž prozradí více, než slibovaný popis produktu. Samozřejmě i recenze bereme lehce s nadhledem, protože každý člověk má jiné nároky.

Hledejte výhody
Při nakupování online se nabízí celá řada způsobů, díky kterým můžete ušetřit. Zaprvé jsou to cenové srovnávače, které vám poradí, kde zakoupíte nejlevnější produkt. Ovšem pozor, vždy si projděte více zdrojů, protože u spousty e-shopů si připlatíte za poštovné. Hledejte možnosti osobního odběru, který je většinou zdarma. Pokud tuto možnost nemáte, vybírejte právě i podle ceny dopravy.

Další možností jak ušetřit je využít chytré akce. Vždyť i samotný Kuponovník vám nabízí mnoho možností, jak díky kupónům ušetřit spoustu peněz. Dále jsou to akce v samotných obchodech. I zde se pravidelně konají výprodeje, poštovné zdarma, 1+1 zdarma a podobně. Stačí pozorně sledovat. Často se také setkáte s věrnostními programy.

V neposlední řadě ušetříte na slevových portálech. Ty vám nabízejí služby i produkty za sníženou cenu. Stačí si zakoupit tak zvaný voucher. I zde ale pozor na podvodníky. Nejprve si pozorně přečtete veškeré podmínky a všemu věnujte náležitou pozornost.

Doufám, že si tyto základní typy vezmete k srdci a už nikdy se při online nákupech nespálíte.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/stylomat-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/rajknih-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/krizomat-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/nakupvakci-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.