Chystáte svatbu v zimě? Dobře děláte!

0

Rozhodně si nenechte namluvit nic o tom, že by svatba v zimě snad měla být problémem. Opak je pravdou, protože v zimě je spousta věcí snazších. A to včetně skladování a servírování svatebních sladkostí, které se vám prostě neroztečou…

Zimní svatba oplývá výhodami

A není jich zrovna málo. Například nebude problém zajistit si termín, protože jak oddávají, tak matrikář anebo fotograf prostě mají volněji. Takže zimní svatbu stačí objednat pár týdnů předem, někdy stačí i pár dní. Ženich s nevěstou do toho prostě v zimě mohou praštit spontánně! Naopak svatbu letní musíte zařizovat skoro rok dopředu.

Výhoda je i s hosty – v zimě totiž neodlétá tolik lidí na delší dovolenou do zahraničí, jako je tomu v létě nebo počátkem podzimu. Pohádková zasněžená krajina a atmosféra krbového ohně zimní svatbu dokonale doplní. A tím výčet výhod rozhodně nekončí.

Zimní výzdoba je snazší a hlavně levnější

Jak vyzdobit místnost v zimě? Je to snadné, protože zimní symboly jsou jednoduché a krásné. Počínaje chvojím, přes jmelí, sněhové vločky, sněhuláky, holé větvičky bříz či vrby jívy. Šišky z okrasných jehličnanů, citrusy a mnoho dalšího. Také spousta stuh v zimních barvách, kterou jsou bílá, červená, fialová, žlutá, zlatá nebo stříbrná.

A to ještě není vše. I k zimě patří květiny. Mohou to být kytky letní a sušené. Anebo ty, které se k nám dovážejí v zimě ze skleníků. Ty jediné snad vyjdou o něco dráž než ostatní výzdoba. Tu totiž koupíte i v řadových obchodech nebo eshopech, protože právě zimní nabídka je typicky zaměřena na výzdobu, zkrášlování a ozvláštnění našich domovů jak na Vánoce, tak na předjarní čas, kdy v interiérech trávíme vlastně většinu dne. I zimní zvyky jsou typické zdobením a krášlením, takže výzdoba je v zimě opravdu snadno dostupná a levná.

V zimě je nevěsta krásná dvakrát

Poprvé venku, když je nastrojená v šatech a v kožíšku, případně v pelerínce. A podruhé vevnitř, když si svrchní vrstvu sundá a vynikne ve svatebních šatech, které i v zimě mohou mít odvážný výstřih, ramínka nebo jen volán od výstřihu lodičkového. Stejně jako v létě je i v zimě potřeba se soustředit na výběr padnoucí a vhodné podprsenky.

Zimní nevěsta může být barevnější

Vzhledem k tomu, že zimní krajina bývá jednobarevná, může nevěsta být odvážnější ve výběru barvy stavebních šatů. Fotky v šatech lehce fialových nebo v dalších odstínech totiž budou v kontrastu s bílou krajinou příjemně lákat oči.

I družičky se mohou více nazdobit do barev. Šatičky mohou hrát všemi zimními barvami a budou spolu krásně ladit.

I zimní svatební kytka bude krásná

A hned tak neuvadne. V zimě, tedy v chladu vydrží svatební kytice déle. Takže si ji i déle vychutnáte. Když ji umístíte na verandu nebo lodžii, může vám dělat radost i více než deset dní. Záleží na druhu květin, které si pro kytici zvolíte. A pokud zvolíte květinovou výzdobu přímo na oděv, bude déle čerstvá a svěží.

Jediné, s čím v zimě neuspějete, je kytice z lučního kvítí. Ale můžete si dopřát třeba kytici čokoládovou!

Méně starostí se skladováním

Pokud si pohoštění na svatbu zařizujete částečně sami, může vám v zimě odpadnout spousta starostí se skladováním ovoce, zeleniny, cukroví, nápojů a dalších potravin, které potřebují být umístěny v chladu. Zima vám dobré podmínky zajistí sama, takže na verandě či v lodžii, zimní zahradě, prostě kdekoliv, kde není klasické vytápění nebo kde ho můžete vypnout, si vše uložíte a vše se ve zdraví dožije svatební hostiny.

Můžete si být jistí, že hostům nebudete nuceni servírovat napůl rozteklý svatební dort anebo příliš zteplanou minerální vodu.

Venku sníh a vevnitř krb

Pokud se vám podaří zajistit svatební hostinu tam, kde mají i krb, bude zimní pohoda dokonalá. Krb k zimě prostě patří a snad každý z nás si užívá pohled do plápolajícího ohně, který je stále jiný. Oheň je život a v rámci svatební oslavy je jeho symbolika ještě hlubší. V zimě velmi příjemná.

Když se navíc povede, že bude venku plno sněhu (a na horách se to povede snad vždycky), dovedete zimní svatební romantiku do dokonalosti. A můžete si být zcela jistí tím, že svatební hosté na úžasnou zimní svatbu jen tak nezapomenou. A i vy jistě budete spokojeni s příjemným a trochu originálním prožitkem.

I následné skladování v chladu se hodí

Svatební starosti nekončí svatební hostinou. Mnoho věcí je nutné dovyřídit i po svatbě. A patří k nim i porovnání se se zbytky ze svatební hostiny. Zima opět zajistí, že jejich skladování bude snadné levné a budete je moci v klidu rozvézt, spotřebovat anebo třeba zamrazit. Žádný spěch.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/perfektnipradlo-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/frutiko-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/belabel-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.