Chystaný iOS 13 už má stáhnutelnou beta verzi. Ta oficiální k nám přijde v září

0

Majitelé Apple telefonů v modelech iPhone 6S a vyššími si mohou už nyní změnit operační systém na vyšší verzi, tedy na iOS 13. Veřejní beta verze je k dispozici na stránkách společnosti Apple. Ale spěchat nemusíte, vyšší verze se do vašeho telefonu aktualizuje sama, během září 2019. Starší telefony nižších řad zůstanou u svých současných operačních systémů.

Pozor, beta verze není dokončeným operačním systémem!

Současná veřejná beta verze, kterou si můžete stáhnout, není samozřejmě definitivní verzí nového operačního systému. Může se proto stát, že nebude zcela stabilní, může dělat chyby. Jestli její stažení risknete nebo si raději počkáte na oficiální aktualizaci, to necháme na vás. Ale pojďme se podívat, co nový iOS 13 nabídne.

Chystaný iOS 13
Chystaný iOS 13

Nalezení ztraceného mobilu, i když je v režimu offline.

Aplikace Find My iPhone a Find My Friends jsou integrované aplikace, které vám pomohou sledovat, kde se nacházejí vaši přátelé nebo kde je právě váš mobil. Nejzajímavější na této aplikaci bude její aktualizace, která přináší novou funkci. Ta bude umožňovat sledovat své zařízení i v případě, že je odpojeno od Wi-Fi nebo mobilních dat.

Funkce také přijde do počítačů Mac, které budou používat nejnovější verzi Catalina.

Chcete-li používat tuto funkci, budete muset mít alespoň dvě zařízení Apple se stejným účtem. Počítače vygenerují soukromý klíč, který je uložen a který bude sdílený pouze se zařízeními se stejným účtem. Počítače budou vytvářet veřejný, šifrovaný klíč, který bude neustále aktualizován a sdílený s jinými zařízeními.

Odcizený nebo ztracený iPhone či Mac vydá signál Bluetooth, který může být detekován jiným zařízením Apple. Tyto informace s umístěním počítače budou odeslány v zašifrované podobě na servery Apple.

Chystaný iOS 13
Chystaný iOS 13

Uživatel, který ztratil svůj mobil nebo jiné zařízení, dostane tuto zašifrovanou informaci od společnosti Apple na druhém zařízení, které má k dispozici, například na počítač Mac. Pomocí soukromého klíče můžete odeslat potřebné údaje o poloze a vyhledat tak své ztracené zařízení.

Tmavý režim

Tmavý režim, který v minulém roce dostaly počítače s operačním systémem MacOS Mojave, nyní přichází i na mobilní telefony. Jaká je výhoda? Kromě designu jde o umožnění lepšího pohledu na mobil během tmy a nižší spotřeba baterie.

Na to, abyste mohli všechny tyto výhody mít i vy, potřebujete iPhone vyšší řady, nikoliv zastaralý model. Pokud vlastníte například iPhone XR, iPhone 8, iPhone X, je vše v pořádku. V opačném případě bude nutné si je koupit.

Zlepšená úprava fotografií a videí

Po pořízení budete moci své klipy z fotografií nebo videa velmi rychle upravovat. Fotografie byly rovněž pojaty jinak a způsob, jakým se seskupují vzpomínky, je v novém operačním systému rovněž jiný. Budete moci nastavit jas a kontrast, jakož i nastavit intenzitu světelných efektů v režimu portrétu.

Chystaný iOS 13
Chystaný iOS 13

Rychlejší odemknutí

Podle společnosti Apple může být odemknutí pomocí funkce Face ID až 30krát rychlejší než dosud. Aplikace se rovněž otevřou až dvakrát rychleji než v předchozí verzi operačního systému iOS 12.

Nové funkce v Mapách Apple

Apple stále ještě uvažuje o možnosti umístit oblíbená nebo zajímavá místa do služby Mapy. Rovněž budete moci získat trasu mnohem rychleji. K dispozici bude také sekce se sbírkami zajímavých míst a nově zobrazených lokalit.

Mapy také nabídnou více detailů díky začlenění funkce Look Around, která vám v nejlepším stylu aplikace Google Street View umožňuje zobrazení prostoru s rozsahem 180 nebo 360 stupňů. A posouváním na virtuální mapě můžete vidět stále více míst.

Chystaný iOS 13
Chystaný iOS 13

Soukromí

Zlepšení soukromí uživatelů bylo jedním z důležitých bodů prezentace systému iOS 13. V tomto smyslu byly přidány nové možnosti, které uživatelům umožní větší kontrolu nad jejich soukromím. Například některé aplikace mohou mít přístup k místu pouze jednou a ne natrvalo.

Společnost Apple nyní nabízí autentizační systém pro ověření totožnosti uživatele prostřednictvím služby Touch ID nebo Face ID při přístupu na webové stránky nebo aplikace. Nebude tedy třeba vytvářet nové hesla. Jde o zachování stejné bezpečnosti, ale i o zvýšení pohodlí.

Více přizpůsobení oblíbených animoji a memoji

Rádi používáte memoji nebo animoji? Nyní si je budete moci ještě snadněji přizpůsobit. Ale jak přesně, na to si musíte počkat do oficiálního vydání iOS 13!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/gearbest-com
www.kuponovnik.cz/obchod/patro-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.