Chcete začít s přírodním barvením? Máme pro vás pět tipů, jak na to!

0

Přírodní barvení je skvělou alternativou k chemickým barvám. Přírodní barvení přináší spousty výhod nejen vám a vašim vlasům, ale celému prostředí, ve kterém žijeme. Sice je přírodní barvení trochu dobrodružstvím, ale čím by život bez dobrodružství byl, no ne? Je jedno, zda máte vlasy odbarvené, ztmavované nebo ještě netknuté jakoukoliv chemickou barvou. Pokud chcete začít s barvením přírodními barvami, je tu pro vás pět zaručených tipů, jak s ním zdárně začít.

1. Nejdříve si zjistěte, jak přírodní barvy barví

Přírodní barvy nemají moc barev chemických. Nefunguje stoprocentně stejně u stejných vlasů. U henny ani hennové barvy vám bohužel nikdy nemůžeme říct, jak přesně barvení vlasů vyjde. Nicméně si můžete být jisté třemi skutečnostmi:

a) Henna ani hennové barvy vám nikdy vlasy nezesvětlí

b) Výsledný odstín záleží na barvě vašich vlasů

c) čím více vrstev přírodní barvy nanesete, tím sytější odstín získáte

Chcete začít s přírodním barvením?
Chcete začít s přírodním barvením?

Přírodní barvení hennou nebo hennovými barvami v podstatě nanáší vrstvu barvy na vlas. Takže vaše barva je jen pozměněná tím, co se na vlasy nanese. Pokud jste přírodní blond, bude výsledek ostřejší a více do zrzava. Jestliže však máte vlasy hnědé, henna půjde spíše do červena nebo bude dělat červené odlesky na sluníčku. No a na tmavě hnědých nebo černých vlasech se nemusí projevit nijak.

2. Přestaňte používat chemické šampony a vlasový styling

Chemické šampony a vlasový styling vyměňte za ty přírodní. Kombinace přírodní barvy a chemických přípravků na vlasy nenese dobré výsledky. Jde zejména o to, že chemické šampony obsahují silikony, na které přírodní barva špatně chytá. A co použít místo klasického šamponu? Například žitnou mouku nebo šampon označený jako přírodní.

Přírodní šampón
Přírodní šampón

3. Před přírodním barvením regenerujte vlasy, zejména ty po zesvětlování

Jestliže jste si zesvětlovala vlasy nebo je dlouhodobě barvíte chemicky, je dobré si před samotným nanesením henny či hennové barvy udělat kúru s regenerační rostlinou cassií. Cassia je rostlina, která nebarví, ale dodá vlasům právě onu potřebnou regeneraci.

Struktura poničených vlasů se tak ozdraví a výsledek barvení poté bude mnohem lepší. Postup je snadný. Zelený prášek, kterým Cassia kúra je, smíchejte s vodou, směs pak naneste na vlasy a nechejte působit. Pak smyjte jen vodou, bez šamponů.

Chemické barvy fungují, ty přírodní fungují i regenrují
Chemické barvy fungují, ty přírodní fungují i regenrují

Kúru s Cassií si můžete udělat i bez toho, abyste předtím používala chemické prostředky. Vlasům jedině prospěje. Navíc poslouží jako kondicionér a také pomůže lépe chytit barvu.

4. Přírodní barvu si napřed otestujte

Než se pustíte do samotného barvení, přírodní barvu si otestujte. Jak? Stačí mít chomáč vlasů z vašeho kartáče. Takže je přestaňte vyhazovat a shromažďujte je pár dní pro test barvy. Pak je nabarvěte trochou barvy podle návodu a výsledek vám jasně ukáže, zda se nabarvit, zda jen jednou anebo ve více vrstvách.

S barvou se díky tomuto triku seznámíte, snadno zjistíte, jak bude na vaše vlasy působit. A budete vědět, do čeho jdete, ztratíte zbytečnou nervozitu. Barvení si o to více užijete.

Chcete začít s přírodním barvením?
Chcete začít s přírodním barvením?

5. Barvení ve dvou fázích

Dvě fáze barvení, to je výraznější odstín a větší jistota, že barva správně chytne. Dvoufázové barvení má tři základní varianty. A vy si můžete vybrat, pro kterou se rozhodnete.

a) Cassia a pak henna či hennová barva:  první fátí je kúra s cassií – díky ní vlasy zregenerují. Až pak přijde druhá fáze, tedy naneste hennu či hennovou barvu. Výsledek bude sytý, jak jste chtěli.

b) Henna a pak hennová barva: ne, není to překlep. Nejdříve použijte hennu. To je základní vrstva a také příspěvek k ozdravení vlasů. Až pak naneste hennovou barvu, kde je henna a další barvící bylinky. Ale pozor, je nutné pamatovat si, že henna se vymývá pomaleji než ostatní barvicí bylinky. Rozdíly se smažou až při dalším barvení.

c) jeden odstín vícekrát – pokud si navrstvíte jeden odstín, dvakrát, klidně i třikrát po sobě, Čím sytější barvu chcete, tím více zkuste vrstvit. Barva bude ve výsledku krásně sytá.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/notino-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.