Chcete vyrazit do Prahy s dětmi? Poslouží vám náš malý turistický průvodce, zejména pro mimopražské (díl II.)

0

Vybrali jsme pro vás několik tipů na zábavu v Praze nejen pro děti, ale i pro rodiče. Záleží jen na vás, jak sem pojedete, kolik času tu budete chtít strávit, zda uspořádáte jen jednodenní výlet, nebo rovnou prodloužený víkend. Nudit se určitě nebudete.

Petřín, Zrcadlové bludiště a lanovka

Pokud jste se vydali na tradiční okruh Prahou a nerozhodli jste se z Pražského hradu jít zpět do centra, vezměte to přímou cestou kolem Strahovského kláštera na Petřín.

Dětem se můžete na chvíli ztratit v Zrcadlovém bludišti a až se společně zase najdete, vyšlápněte si schody na vrchol Petřínské rozhledny.  Rozhled bude na všechny strany fantastický. Věděli jste, že tvůrcem rozhledny je stejný konstruktér, který postavil i Eiffelovu věž v Paříži?

Petřínské sady, které se rozprostírají po vrcholem kopce, jsou ideálním místem pro odpočinek nebo třeba piknik v trávě. Ať už se vydáte na Petřín odkudkoliv, určitě absolvujte aspoň jednu cestu lanovkou. Bude vám na ni stačit stejná jízdenka jako na MHD.

Kam v Praze s dětmi?
Kam v Praze s dětmi?

Království železnic

Úchvatný svět mašinek dělá čest svému názvu, je to největší modelová železnice v ČR. Najdete ji nedaleko Petřína, na smíchovském Andělu.

Toto místo je naprostým rájem pro všechny, kteří mají rádi nezaměnitelnou atmosféru železnice.  Čeká vás zde miniaturní svět se stovkami metrů kolejí a množstvím různých vlakových souprav, které jezdí spletitou železniční sítí, mizí v tunelech umělých skal, některé vláčky si mohou pomocí ovladačů rozjíždět i samy děti.

Podél kolejí jsou postavené domečky, auta samy jezdí po cestičkách a dávají přednost vlakům na přejezdech.

Jednotlivé modelové železnice jsou rozdělené podle krajů a jsou charakteristické typickými stavbami nebo přírodními krásami každého kraje.

Celkový dojem umocňuje světelný efekt střídání dne a noci, kdy se skutečně uvnitř expozice setmí, rozsvítí se miniaturní pouliční lampičky i okna v domcích a všechny vlaky a auta si svítí na cestu.

Do Království železnic se dostanete metrem B, stanice Anděl nebo tramvají s výstupem na zastávce stejného jména.

Vyšehrad

Dominanta tyčící se nad Vltavou – kostel s. Petra a Pavla a  zřícenina hradu Vyšehrad. Tady pravila kněžna Libuše, že vidí město veliké… a opravdu, další lokalita nabízející parádní výhled nejen směrem k Hradčanům, ale i na druhou stranu do Podolí. Místo, kde cítíte historii na každém kroku.

Kam v Praze s dětmi?
Kam v Praze s dětmi?

Projděte si zříceninu a povídejte si s dětmi o Starých pověstech českých. Mystika tohoto místa zaujme i zarytého odpůrce dějepisu… Nevynechejte ani přilehlý vyšehradský hřbitov. Najdete zde místa odpočinku významných osobností české kultury a historie.

Na Vyšehrad se dostanete ideálně metrem, linkou C, výstup stanice Vyšehrad, nebo tramvají na Výtoň a odtud pěšky po schodech do kopce.

ZOO

Děti mají rády zvířátka a tady je jich opravdu hodně. Zoologická zahrada se rozkládá v kopcovitém terénu pražské Tróje, v severní části města. Zahrada disponuje 10 pavilony se 150 expozicemi, v nichž žije téměř 5000 živočichů.

Na výlet do pražské zoo si rezervujte celý den. Když vás začnou bolet nohy, část trasy můžete absolvovat výletním vláčkem. Pro zvládnutí výškového rozdílu mezi spodní a horní částí ZOO vám poslouží také lanová dráha.

Pokud byste si výlet do nebo ze zoo chtěli obohatit ještě o jeden zážitek, vynechte MHD a cestujte pod trojský kopec k Císařskému ostrovu na palubě lodi nebo parníku. Odtud je to do ZOO asi 1 km.

Kam v Praze s dětmi?
Kam v Praze s dětmi?

ZOO Mořský svět

Nemáte-li zvířat dost anebo nechcete v trójské ZOO strávit celý den, zavítejte k holešovickému výstavišti na stálou expozici Mořského světa. Je to největší akvárium v ČR. Stalo se domovem 360 druhů mořských i sladkovodních ryb a jiných živočichů. Pokud někde můžete vidět žraloka, je to právě tady.

Vedle ryb se zde můžete potkat i s želvami, chameleony či žábami.

K Mořskému světu se dostanete tramvají, výstup stanice Výstaviště Holešovice.

Planetárium Praha

Jen pár kroků od Mořského světa se nachází na okraji parku Stromovka jedno z největších planetárií na světě.

Můžete zde shlédnout stálou interaktivní expozici planet a kosmonautiky a absolvovat ještě další speciální programy. Pozorovat hvězdy můžete bez ohledu na denní dobu nebo počasí, Filmy, které jsou promítané v rozlišení 8K, jsou projektované na celou oblohu (kopuli).

Snadno tak podlehnete dojmu, že proplouváte přímo mezihvězdným prostorem.

Filmy jsou navíc tématicky uzpůsobené věku dětem a v nabídce planetária najdete filmy i pro malé děti od cca 4 let.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/flixbus-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.