Chcete vyrazit do Prahy s dětmi? Poslouží vám náš malý turistický průvodce, zejména pro mimopražské (díl I.)

0

Patříte mezi ty, kteří už dlouho nebyli v Praze? Už si z ní nic nepamatujete, ale nyní byste chtěli naši metropoli ukázat svým dětem? Venku už není horko, ale příjemně svěže, dny jsou ještě relativně dlouhé, tak proč se nevydat na výlet právě do velkoměsta a užít si to společně s dětmi?

Níže jsme pro vás vybrali několik tipů na zábavu nejen pro děti, ale i pro rodiče. Záleží jen na vás, kolik času v Praze budete chtít strávit, zda uspořádáte jen jednodenní výlet, nebo rovnou prodloužený víkend. Nudit se určitě nebudete.

Cestování

Expedici do Prahy můžete zahájit třeba tím, že auto necháte doma, na dálnici to teď stejně žádná zábava není. Raději zvolte vlak a nechte se bez kolon a pohodlně dovézt do centra toho všeho. I cestování po Praze je jednoznačně lepší MHD, tedy metrem, busem, tramvajemi, případně příměstskými vlaky do okrajových částí. Vynechejte ale vyhlídkové autobusy, ty nechte zahraničním turistům a projděte si všechno pěkně po vlastních nohou.

Rozhodnete-li se v Praze strávit více dní, volte určitě ubytování v blízkosti stanice metra nebo tramvaje, abyste se do centra dostali bez přestupů nebo jen s minimem přestupů.

Praha
Praha

Při pobytu v Praze jistě využijete služeb společnosti Uber nebo Booking.com.

Tradice je základ – Václavák a Staromák

Jste-li v Praze opravdu poprvé, anebo po velmi dlouhé době, dopřejte si na začátek tradiční okruh. Je to cesta od Muzea kolem sochy Svatého Václava na koni, Václavským náměstím dolů k Můstku – odtud můžete jít na Staroměstské náměstí kratší a přímější cestou nebo delší přes ulici Na Příkopě, kde se nachází velmi atraktivní zastávka pro vaše děti, hračkárna Hamley´s. Tady můžete klidně strávit půl dne a absolvovat všechny atrakce, které hračkárna nabízí, anebo jen rychle projít všechna patra (rychle = nestrávíte tam půl dne, ale jen třeba hodinu) a naplánovat si samostatnou návštěvu na jiný den.

Z Hamley´s pokračujte dál k Prašné bráně a odtud Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí. V Celetné ulici potkáte Muzeum voskových figurín a hned v sousedství Muzeum čokolády. Je jasné, že jej vaše děti nepřejdou bez povšimnutí.

Dominantou Staroměstského náměstí je Staroměstská radnice s úchvatným orlojem, a pokud nikam nespěcháte, počkejte si na téměř divadelní představení, které na orloji probíhá každou celou hodinu.

Vedle Staroměstské radnice najdete na zemi v dlažbě letopočet 1621 a 27 bílých křížů. S většími dětmi, které již mají za sebou dějepis, nebo alespoň vlastivědu, si můžete dát malý kvíz, co tyto symboly znamenají.

Vězte však, že není lidnatějšího místa na světě než v celou hodinu na „Staromáku“.  

Karlův most

Odsud se vydejte křivolakými uličkami směrem ke Karlovu mostu. A nebojte, neztratíte se, dav vás potáhne sám. Cestou potkáte spoustu rozličných obchůdků a pouličních umělců, a co určitě nepotkáte, jsou česky mluvící lidé J. Tohle je kolorit dnešní Prahy.

Jakmile budete na Karlově mostě, nenechte se davem strhnout a chvíli jen tak pozorujte krásy Prahy a cvrkot na Vltavě. Odsud je na hradčanské panorama nejkrásnější pohled.

Praha
Praha

Pražský hrad

Další kroky vás zavedou na Pražský hrad. Před vámi bude kopec s proslulou Nerudovkou a mnoho schodů, ale věřte, že ta námaha bude odměněna fantastickým rozhledem na téměř celou Prahu. Pražský hrad je klenot ze všech nejvzácnější a určitě si najděte čas a obětujte koruny na jeho důkladné prozkoumání.

Na Hradčanech nevynechejte Zlatou uličku – pohádkové místo s malými domky, kde dříve sídlili alchymisté. Snad jedinou nevýhodou tohoto místa je, že vstup do uličky je zpoplatněn.

Vaše cesta tady může skončit a pokračovat druhý den. Do centra se dostanete metrem ze stanice Malostranská pod hradem.

Anebo sejdete zpět ke Karlovu mostu a vydáte se podél řeky malebnou Malou Stranou s říčkou Čertovkou a mlýnským kolem, kde je spousta zeleně a můžete zde nabrat síly na poslední část okruhu.

Praha
Praha

Lákadla na Národní třídě

Kroky vás z Malé Strany zavedou až k mostu Legií a pak přímou cestou po Národní třídě opět na spodní část Václavského náměstí.  Na Národní třídě se zastavte na chvíli u nejznámějšího českého divadla – Národního divadla. Další zastávka je veledůležitá pro vaše děti – Muzeum lega. Součástí muzea je mnoho interaktivních modelů, kde si děti mohou pouštět vlaky, roztočit větrnou elektrárnu nebo si postavit něco vlastního a zanechat v muzeu stopu vlastní návštěvy. Součástí je totiž i lego herna, kde děti řádí a rodiče odpočívají. Není problém zde strávit i dvě hodiny….

Z Václavského náměstí to již bude krátká cesta zpět na hlavní nádraží, pokud jste přijeli jen na jeden den. A pokud strávíte v Praze více dní, další typy na zajímavá místa budou následovat v druhém díle.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/uber-com
www.kuponovnik.cz/obchod/booking-com

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.