Chcete si dovolenou užít? Začněte nákupem správných bot!

0

Pokud budete na vaší dovolené kamkoliv chodit, musíte se cítit pohodlně. I kdybyste měli udělat jen pár kroků po městě, po hotelu, k bazénu nebo na pláž a zpět, musí vaše nohy být v pohodlí. A jak toho dosáhnout? Tak, že budete boty nakupovat správně!

Zásady při nakupování bot jednoduché, logické a dobře zapamatovatelné. Jdeme na ně:

Boty zkoušejte (doma) nebo nakupujte (v obchodě) zásadně odpoledne

Proč? Protože nohy jsou odpoledne a navečer nejobjemnější. Za celý den jsou více nebo méně oteklé a vyžadují v botách mnohem více místa, než tomu bylo ráno.

V e-shopech hledejte rozměry, ne číselné velikosti

Číselné označení velikosti je jedna věc, skutečná velikost boty je věc druhá. U různých výrobců vám mohou sedět různé velikosti. Proto vždy sledujte vnitřní délku stélky. A také šířku. Jestliže není u bot uvedena, požádejte v obchodě o zaslání informací. Rádi to udělají.

A pokud ne, nemá smysl v takovém eshopu cokoliv kupovat. Kde je nulová podpora prodeje, tam si zákazníka neváží. A kdo ví, jak by to dopadlo při případné reklamaci.

Vždy vyzkoušejte na obou nohou

Každou nohu máme jinak velkou, jsme lidi a ne roboti. Proto i boty musíme vyzkoušet na obou nohou, zda nám dobře padnou. Když nakupujeme na internetu, řídíme se podle rozměrů větší nohy.

Zkoušejte formou kratší procházky

Jistě nestačí udělat v botách dva nebo pět kroků. Kdekoliv je zkoušíte (doma nebo v prodejně), procházejte se alespoň jednu minutu. Doma i déle, tady je to jednodušší. Ale i v prodejně lze pochodovat několik minut. Jestliže bota sedí i po několika minutách, není co řešit.

Většina bot se nepřizpůsobí

Řeči prodavačů o tom, jak se bota časem vytáhne, jsou pravdivé jen tehdy, když jde o pravou kůži, případně o bavlnu. Pokud ale kupujete obuv z umělých materiálů, nepovolí ani o milimetr, a s tím se musí počítat. Místo vyžadují zejména prsty, takže špičku si rozhodně nevybírejte pro boty na náročnější nošení.

Sandály raději s širšími pásky

Nepříjemné jsou situace, kdy se vám úzké pásy sandálů zařezávají večer do kůže. A to jste si chtěli užít večerní procházku po městě nebo po pláži! Abyste se tomu vyhnuli, je lepší vybírat sandály s širšími pásky. Pokud si libujete v páscích užších, zkuste najít nastavitelné.

Bota je důležitá i zespod

Podešev a podpatek jsou dalšími důležitými prvky, které rozhodují o pohodlnosti a vhodnosti boty právě pro nás. Podpatek by nám měl sedět. A rozhodně nebudeme na celodenní nošení kupovat cokoliv, co by bylo vyšší než 4 centimetry.

Podešev boty musí být pružná a přizpůsobovat se přirozenému pohybu nohy během chůze. A přitom dost měkká, aby chránila klouby před otřesy z chůze na tvrdých površích.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/alpinepro-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/bata-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/casnaboty-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.