Chcete novou kabelku – ale po které sáhnout, aby to byla ta pravá?

0

Móda v oblasti kabelek se vyvíjí stejně rychle jako móda v oblečení či obuvi. Proto když chceme držet krok s kabelkami, je nutné se o vývoj trendů v této oblasti také občas zajímat. Něco napoví samotná móda v oblečení, protože kabelky k tomu prostě musí ladit. Ale někdy je dovoleno i více experimentu, než na kolik bychom si samy za sebe troufly. Takže na jaké kabelky se třeba v obchodě Amiatex zaměřit?

Pro léto se hodí barvy, hravost a minimalizace

Léto je v plném proudu. A kdo s ním chce držet krok, měl by mít připraveny barevné a neformální kabelky, které podtrhnout lehké letní oblečení. A hlavně kabelky malé, protože zimní svetry a jarní mikiny s sebou prostě už nemusíme tahat. Kabelku potřebujeme jen na nejnutnější osobní věci a trochu té kosmetiky, plus pár vychytaných doplňků, které se hodí v každé situaci.

No, a pokud jste maminka s malým dítětem, můžete také minimalizovat. Zimní oblečení vás teď netíží, náhradní triko a šortky smotáte do pidi ruličky. A rohlík a trocha pití? To se vejde prostě všude!

Pánové mohou vybírat z tlumenějších barev

Pánové mohou vybírat z tlumenějších barev

Letos jsou ledvinky přímo supermoderní

A zejména maminkám se ony ledviny mohou hodit. Nezabírají ani jednu ruku, ale ani jedno rameno. Nehoupou se na zádech a hlavně jsou vždy po ruce. Dokonce se dají pořídit i větší modely, kam se toho vejde opravdu dost i třeba pro prcka.

A kdo touží přece jen po větším úložném prostoru s sebou, sáhne po ledvinkách, které se nosí obepnuté přes rameno. Jsou téměř tak velké jako menší batoh – ale na rozdíl od batohu je lze kdykoliv pootočit: jednak na tělo, když v ní něco potřebujeme, jednak na záda, když do ní zrovna nesaháme a nechceme, aby nám na těle překážela.

Ledvinky se prodávají v různých designech, jsou dokonce i takové, které působí velmi formálně a hodí se i na lepší příležitosti. Jsou trochu retro, ale velmi praktické retro. Nosit je můžete pod mikinou nebo přes triko. A pozor, dokonce i přes sáčko, tedy jako kabelku k formálnějším kalhotám nebo k sukni.

Ledvinky jsou dokonalou volbou i pro muže. A nejen proto se i pro ně vyrábějí jak čistě sportovní verze na využití třeba při pohybu venku na čerstvém vzduchu, tak i formálnější modelu třeba pro cesty do práce a zpět. Pánové, ledvinku nikde nezapomenete, protože ji prostě nemusíte nosit v ruce.

Kulatá vede

Kulatá vede

Kabelka jako kolečko

Pokud přece jen upřednostňujete kabelku do ruky, sáhněte po některé z kulatých. A nejlépe s metalickými prvky, které jsou letos maximálně v kurzu. Nejvíce teď letí kov chladný a žlutý. Ale obecně s kovovým vzhledem nešlápnete vedle.

Je jedno, jestli jde o pravidelné kolečko, ovál nebo elipsu. Důležitá je ona kulatost a trvající linie bez rohů. Výjimkou, kde jsou letos povoleny rohy, je kabelka ve tvaru půlkruhu nebo půloválu, která má horní okraj jakoby zaseknutý rovně.

Přitom je jedno, zda je kabelka přes rameno, přes tělo anebo jen do ruky. Důležité jsou barvy a tvar, metalické doplňky.

Retro nejen v domácnosti

Retro letí. A vintage s ním. V domácnosti, v módě. I když, v kabelkách to s vintage asi moc nevyhrajeme, tak nám tu zbývá spíše retro. Co jsme vídaly u svých maminek a babiček, to si dnes můžeme také pořídit. A rozhodně sklidíme velké ovace.

Dámy mají výběr pestřejší

Dámy mají výběr pestřejší

Co je v nabídce? Třeba síťovka, ale s textilní výplní, protože síťovaná kabelka by asi moc praktická nebyla. Tady jde čistě o vnější vzhled. Vedle nešlápneme ani s proutěnými materiály na větších kabelkách nebo alespoň s proutěným vzorem.

Prim teď hraje samet. Jak doma, tak v prvcích na oblečení, ale také v kabelkách. Sametová a starorůžová kabelka do ruky, to je prostě módní výhra. A když jdete na nákup? Látková taška a platební karta se do ní vždycky dobře vejdou.

Batůžky nejen pro praktické ženy

Všem, kdo upřednostňují praktičnost před čímkoliv jiným, ale i tak by chtěli držet krok s módou, jsou určeny i letos moderní baťůžky. Vyberete třeba v obchodě Sizeer, který má širokou nabídku těch nejvíc in.

Některé batohy mají tu výhodu, že jdou nosit i jako kabelka, jsou univerzální. Proto ani nemusíte mít pocit, že jdete někam s batohem, přitom však budete užívat pohodlí i velký úložný prostor pro věci s sebou, který nic jiného než batoh nabídnout nedokáže.

Po které barvě sáhnout? Letos volte metalickou

Po které barvě sáhnout? Letos volte metalickou

In jsou batohy, látkové, kožené i koženkové. Ale samozřejmě i retro se ve světě batohů už ukázalo. Nebojte se ani odvážných barevných výstřelků a třeba bílých oveček na růžovém pozadí. Rozhodně jimi na ulici zaujmete.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/amiatex-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/sizeer-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.