Chcete mít natolik perfektní pleť, abyste na sebe nemusela každé ráno patlat tuny make-upu? Poradíme deset snadných kroků, jak na to! II

0

6. Správné pití

Kdo chce mít pleť svěží, musí dost pít, aby pleť byla dokonale hydratovaná. Hydratační krémy sice zmohou mnohé, ale přirozenou hydrataci dostatkem správných tekutin nikdy nepřekonají. Čím se během dne hydratovat zevnitř?

Nejlepší je samozřejmě čistá voda, bez bublinek. Kohoutková voda je u nás dost kvalitní, proto není nutné se zásobit lahvemi stolní vody z ochodů. Pitný režim můžete proložit vodou minerální. A také zeleným smoothie, které dodá nejen tekutiny, ale i dokonalý koktejl výživných látek a antioxidantů.

Pijme převážně čistou vodu
Pijme převážně čistou vodu

7. Dostatek spánku

Ať se o pleť staráte sebelépe, ať sebelépe baštíte a pijete, nikdy nedokážete zamaskovat nedostatek spánku. Minimem, které byste měla každý den dodržet, je sedm hodin nepřerušovaného spánku. Účinnější je spánek před půlnocí než po půlnoci.

Důležitá je však i kvalita spánku, kterou velmi ovlivní prostředí, ve kterém spíte. Spolehněte se na kvalitní matrace a polštář. Ale i myšlenky, se kterými jdete ulehnout. Proto byste se měla naučit odložit každý večer všechny myšlenky a starosti stranou a jít se prostě vyspat. Další den ráno bude na řešení běžných problémů času dost.

Když se tenhle postup naučíte, poděkuje vám nejen mozek, který bude ráno bystřejší, ale také vaše pleť. Ta bude vypadat mnohem svěžejší a rozhodně vás neobdaří černými kruhy pod očima. Odejít do postele s čistou hlavou, to je základ úspěchu v nácviku zdravého a kvalitního spánku.

dobře vyspat, to je základ
dobře vyspat, to je základ

8. Ochrana před sluncem, i tím zimním

Sluníčko je sice blahodárné, dává naší planetě život, ale nemá jen čistě pozitivní účinky. Všichni víme, že přemíra slunění způsobuje předčasné stárnutí pleti a její brzký nepěkný vzhled. Přes léto už se většina z nás naučila používat ochranné krémy s UV filtry.

Mnoho žen si však ještě nezvyklo na to, že i zimní nebo brzké jarní sluníčko může mít velkou sílu. Je to dané hlavně tím, že v zimě a v jarních měsících často míváme tu nejtenčí vrstvu ozonu nad naším územím. Sluneční paprsky také dopadají mnohem kolměji na naši pleť. I proto je jejich účinek silnější, než bychom při slabém zimním a jarním sluníčku čekaly.

Ochrana proti stárnutí pleti vlivem sluníčka je v podstatě dvojí. Jednak už zmíněné krémy s UV filtry, které známe všichni. Dál jsou to ale též samoopalovací krémy na pleť. Nepleťte si je s těmi na tělo. Samoopalovací krémy pro pleť mají totiž méně razantní účinky. Na pleti vykouzlí jemný, ale zdravý a svěží tón.

Díky tomu, že vaše pleť bude o něco tmavší, bude také odolnější proti pronikání slunečních paprsků do hlubších vrstev pokožky, kde dochází k nechtěné destrukci. Díky tomu přirozeně zabráníte nežádoucímu vlivu slunečních paprsků na vaši pleť.

9. V čistotě držte nejen pleť, ale i kosmetiku a štětce

Jedna věc je držení pleti v čistotě pomocí odličování, čištění štětečkem, peelingem a také tonikem. Druhá věc pak je udržování čistoty na všem, co přijde do styku s vaší pletí. Začít musíte vlastníma rukama. Když si budete často během dne sahat špinavýma rukama na pleť, jen si na ni nanesete spoustu bakterií a navíc si i rozmažete make-up (pokud jste stále ještě nucené ho používat).

I pomůcky musíme udržovat čisté
I pomůcky musíme udržovat čisté

Styk pleti s příliš velkým množstvím bakterií se často projeví spoustou nevzhledných pupínků na vaší pleti. Ty hledejte zejména v okolí brady a úst, protože přirozeně jsme nejčastěji zvyklé se svého obličeje dotýkat právě v těchto partiích.

V čistotě však musíme držet i veškerou kosmetiku a pomůcky, které při líčení i při odličování používáme. Proto do kosmetiky, do které saháme rukama, musíme jít vždy pouze umytýma rukama. Často také umývejme a čistěme štětce, kartáčky, znovupoužitelné tampony a další kosmetické pomůcky. Musíme udělat maximum pro to, aby se povrch naší pleti dostal do styku s co nejmenším množstvím agresivních bakterií.

10. Relaxujte

Úplně ze všeho nejúčinnější by bylo vyhnout se stresu. Jenže to nejde. Náš život je přirozeně plný stresových situací, které ústí v časté navyšování stresové zátěže. Proto nemá smysl se soustředit na vyhýbání se stresu, ale na minimalizaci jeho dopadu.

Relax svědčí nejen pleti

Naučte se tedy relaxovat, zkuste meditaci. Častěji se potkávejte s kamarádkami, více se věnujte svým koníčkům a tomu, co vás baví. Začněte se také více hýbat, stačí svižná procházka třikrát až čtyřikrát týdně.

Proti dopadům stresu perfektně působí specializované pleťové masky. Vyberte pleťovou masku plnou antioxidantů a vitamínů. Ta dodá pleti energii a svěží tón. Nebude proto působit unaveně a zestárle.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/scanquilt-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/notino-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.