Chcete mít natolik perfektní pleť, abyste na sebe nemusela každé ráno patlat tuny make-upu? Poradíme deset snadných kroků, jak na to I

0

Máme pro vás 10 tipů na to, jak mít skvělou pleť bez pupínků a s minimem mimických vrásek, která nebude vyžadovat dodatečný make-up. Co je potřeba dělat pro to, abyste měla skvělou pleť? Není to až tak těžké. Stačí dodržovat několik základních pravidel správné péče o pleť. Pojďme se na ně spolu podívat!

1. Správné odličování

Ať už si dáváte celý make-up, nebo si malujete jen oči obočí a rty, vždy je nutné se večer dokonale odlíčit a pak se o svou pleť nadále dobře postarat. Když budete důkladné odličování vynechávat, dříve nebo později se vám na pleti objeví spousta pupínků, vrásky se budou prohlubovat.

Odličovat byste se měla kvalitním dvousložkovým odličovačem, který vyberete podle typu vaší pleti. Vynikající pro odstranění zbytků make-upu jsou také micelární vody. Používejte je dvakrát denně, a to ráno a večer.

Čistit musíme pečlivě
Čistit musíme pečlivě

2. Nezbytný peeling

I sebepečlivější odličování běžným odličovačem a tampónky nedokáže odstranit poslední mikroskopické zbytky líčidla. Jednou za čas je proto vhodné si vzít čistící kartáček a čistit pleť s ním. On totiž dokáže pleť vyčistit úplně do hloubky.

Nejvíce služeb udělá kartáček pro mastící se a smíšenou pleť. Jestli máte pleť citlivou, může vám ji kartáček spíše podráždit. Pokud i tak chcete s kartáčkem pracovat, je nutné s ním zacházet velmi opatrně, jemně a nejdříve si vyzkoušet, jaký typ kartáčku a jaký způsob jeho použití vám bude vyhovovat nejvíce.

Čistící kartáček bychom měly používat asi jednou týdně, kdy odstraní odumřelé kožní buňky. Práci kartáčku zdokonalíte tehdy, když ji doplníte o peeling. Není nutné peeling kupovat, stačí si vyrobit peeling domácí. Ten uděláte tak, že smícháte jemně mletou kávu a kokosový olej. Obě složky dokáží pleť perfektně vyživit, mletá káva ji také dobře oškrábe, což je smyslem peelingu. Peeling dělejte pouze tehdy, když máte pleť odlíčenou a vyčištěnou.

tonikum
tonikum

3. Dokončení čištění a peelingu

Po odlíčení pleti nebo i po peelingu je dobré použít ještě tonikum. Je to speciální kosmetický přípravek, který proces čištění dokončí a hlavně uzavře kožní póry. Díky tomu se póry nadále už tolik nezanášejí. A jak to poznáte?  Snížením množství pupínků a černých teček na vaší pleti.

Tonikum zároveň dokáže připravit pleť k tomu, aby vstřebávala výživné látky, které budou po jeho aplikaci následovat. Nejvíce výživných látek dáte pleti tím, že použijete výživná séra.  Jsou totiž mnohem více nabitá vitamíny, než jen běžné vyživující krémy.

sérum
sérum

Obecně se doporučuje, abyste tonikum a sérum používala od jedné značky, a dokonce i z jedné řady kosmetiky. Je to proto, že produkty z jedné řady se na sebe správně vrství a společně pracují lépe, než kdybyste je používala samostatně nebo než kdybyste je míchala s jinými značkami.

4. Restart pleti

Jednou týdně dopřejte své pleti absolutní restart. Jak na to? Pomocí pleťové masky. Ta je pro vaši pleť hotovým požehnáním. Musíte ale znát typ své pleti, abyste vybrali tu nejlepší pleťovou masku.

Čistící pleťovou masku použijte pro pleť, která se více mastí. Hydratační maska poslouží pro pleť sušší.

A jak správně pleťovou masku aplikovat? Nejdřív je nutné mít pleť vyčištěnou, nejlépe kartáčkem, do hloubky. Nebo peelingem. Pak si pleť ošetřete tonikem. Teprve potom aplikujte masku podle typu vaší pleti.

Masku nechte působit tak dlouho, jak je uvedeno v návodu od výrobce. Až masku sundáte, pleť řádně omyjte pod teplou vodou. Posléze naneste ještě sérum. A na závěr kvalitní pleťový krém.

Pleťová maska restartuje
Pleťová maska restartuje

5. Správná strava

Z vnějšku už pro svou pleť nemůžete udělat nic dalšího. Už víte, jak ji dokonale vyčistit, jak ji perfektně vyživit, jak jí dokonce dopřát tolik potřebný restart. Žádná pleť ale nebude dokonalá, pokud nebude správně vyživovaná i zevnitř, tedy díky výživným látkám obsaženým ve vaší krvi.

A do krve je dostanete pouze správnou stravou. Když se budete stravovat správně, brzy uvidíte výsledky svého snažení i zvenčí. Soustřeďte se na potraviny bohaté na antioxidanty, na zdravé tuky, mezi nimi samozřejmě i omega 3 mastné kyseliny. Mezi antioxidanty by neměl chybět vitamín C který dokáže pleti dát svěží tón.

Důležité je také jíst ve správnou dobu ráno byste se měla nasnídat podle toho, jak máte hlad. Někdo je typ, který se snídaní nastartuje, jiní zase potřebují před snídaní trošku rozjezd. Stejné je to s večeří. Někomu vyhovuje večeře velmi brzy, nejpozději okolo páté hodiny odpolední. Jsou ale i takové mezi námi, které rady večeři třeba jen hodinku před spaním.

Nikdy však do večeře nezahrnujte příliš mnoho sacharidů, příliš mnoho tuků. Dejte přednost výživným bílkovinám, které budou celou noc opravovat vaši pleť zevnitř a posilovat její přirozenou strukturu.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/parfemy-elnino-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/notino-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.