Cestovní kufry od A do Z

0

Rozbitý zip, upadlé kolečko, nefungující držák a v nejhorším případě rozpadlý kufr a vaše oblečení poházené v letištní hale. Takovéto drobné katastrofy dokáží nejednomu z nás pěkně zkazit začátek či průběh dovolené, na kterou se těšíme celý rok. Zvláště pak, když nás čeká ještě další cesta. Jistě mi tedy dáte za pravdu, že výběr zavazadla rozhodně není dobré podcenit a na každou dovolenou se předem připravit.

Pokud i vy patříte k těm, kteří mají svůj jeden oblíbený kufr a před každou dovolenou ho jen opráší a naplní věcmi, buďte na pozoru. I sebelepší kufry postupně chátrají a opotřebovávají se, proto před každou cestou proveďte pečlivou kontrolu, zda-li kufr ještě poslouží a vydrží. Nejlepší možností ale je, pořídit si správné zavazadlo přesně podle vašich potřeb. Jaké cestovní zavazadlo tedy vybrat?

Pokud cestujete autem či autobusem na typickou letní dovolenou, většinou si postačíte s kvalitní cestovní taškou či  kufrem s dvěma kolečky a pevným držákem. Postačí vám látkový kufr, který je oproti těm plastovým lehčí a praktičtější, jelikož je materiál pružnější a vy tam tak zabalíte více věcí. Pokud ale zvolíte pro svou cestu letadlo jako hlavní dopravní prostředek, bude pro vás výběr kufru značně složitější.

V první řadě je dobré zjistit si, jaké možnosti nabízí vaše letecká společnost. Zabráníte tak nemilému překvapení na letišti, kde doplácení zavazadel rozhodně vaši peněženku nepotěší. Pokud cestujete jen na pár dní a nepotřebujete s sebou tolik věcí, nemusíte si nutně doplácet odbavované zavazadlo. Dnes je totiž možnost si přímo s sebou do letadla vzít jako příruční zavazadlo malý cestovní kufr, který ale musí splnit požadavky společnosti. Proto se předem ujistěte, že váš drobný kufřík splňuje rozměry a vy se tak vyhnete nepříjemnostem. Při koupi kufru nešetřete! Přeci jen zvláště pokud cestujete letadlem častěji, rozhodně se vyplatí investovat do kvality, už jen z toho důvodu, že s kufrem budete často muset různě manipulovat. Výhoda kufru jako příručního zavazadla je nejen ušetření na ceně letenky, ale také to, že oproti běžným kabelkám či batohům se oblečení nezmuchlá a navíc se vám tam vejde i více věcí.

Pokud ale cestujete na delší dobu, odbavovanému zavazadlu se rozhodně nevyhnete. V tomto případě je dobré koukat na kvalitu kufru ještě o něco více, než v předešlých případech. Zaprvé je nutné myslet na to, jakým způsobem je s kufry před a po letu zacházeno, další věcí je přesun kufru na místo určení. Zvolit můžete plastový (skořepinový) typ kufru, oproti látkovým je mnohem pevnější a zaručuje i větší bezpečnost před krádeží, nicméně je také značně těžší, což při stále se snižující váze může být problém. Pokud zvolíte klasický látkový, nezapomeňte na bezpečností prvky jako obalení folii a pořízení alespoň jednoho bytelného zámku, to oceníte i při pobytech v hotelu, kdy si můžete schovat různé cennosti přímo do zavazadla.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/zoot-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/bata-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/huskycz-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.