Červenec končí, ale bazénová sezóna ještě zdaleka ne! Co by ani u vašeho bazénu nemělo chybět?

0

Sezona koupání je letos příjemně dlouhá. Začala v podstatě už v květnu. A podle předpovědí to vypadá, že si ji užijeme minimálně do září. Letošní rok bude jistě rekordním v bazénových sezónách. Když už můžeme letos trávit tolik času u bazénu, můžeme si jej ještě více zpříjemnit i pomocí bazénových trendů, které se postarají o to, abychom byli nejen in, ale také spokojení. Co si budeme povídat, u bazénu je v popředí bezpečnost, potom pohodlí, pak teprve celkový vzhled a optický dojem. Proto i bazénové trendy hrají zejména na bezpečnost a pohodlí. Najdete však i optické trendy. Tak se na všechno jmenované pojďme podívat.

Tepelné čerpadlo

Sice to letos tak nevypadá, ale docela se na prodloužení koupací sezony hodí tepelné čerpadlo. Funguje (na rozdíl od solárního ohřevu) i během zamračených, ale teplejších dní. Odebírá teplo z okolního vzduchu. A dodává je do vody. Díky chytrému systému dokáže zvýšit teplotu vody i o kouzelných 12 stupňů. A dokonce ji dostat i na velmi pohodovou třicítku. V tak teplé vodě už je radost se válet skoro celý den.

Podle zkušeností těch, co si tepelné čerpadlo pořídili, se dá koupací sezóna prodloužit až na neuvěřitelných šest měsíců v roce. A když k tomu přidáte i solární ohřev, bude výsledek naprosto jistý.

Delší koupání je s čerpadlem samozřejmostí

Delší koupání je s čerpadlem samozřejmostí

Solární ohřev

Solární ohřev pomocí panelů nebo jen obyčejných černých desek s hadičkami, kterými protéká voda z bazénu, se dá během slunečních dní velmi snadno a poměrně rychle vyhřát voda ke koupání i od 10 nebo až o 15 stupňů – podle intenzity svícení slunce.  A při kombinaci s tepelným čerpadlem je výsledek luxusní, hlavně dlouhodobý. Vhodný i v měsících, kdy se běžně již koupat nedá nebo ještě nedá. Takže i koupené plavky budou mít delší využití.

Po čem do bazénu?

Není to zrovna snadná otázka, pokud bazén teprve vybíráte. Nadzemní bazény s konstrukcí vyžadují vnější schodiště, respektive žebřík, bez kterého vlastně ani není možné se do bazénu bezpečně dostat. Na samotné vodní hrátky však lze žebřík bez problémů z bazénu vyndat, takže celý objem bazénu pak zůstává volný. Žebřík se nejsnadněji udržuje.

Zapuštěné bazény mohou mít jak vnější schodiště (pokud je okolo bazénu prostor), tak také schodiště vnitřní, které řeší právě situaci, kdy okolo bazénu mnoho místa není.

Vnější schodiště nezmenšuje prostor v bazénu a působí reprezentativně. Každé schodiště musí být opatřeno protiskluzovou úpravou. Jeho výhodou je, že nabídne snadný vstup do vody, ale také místo k odpočinku, pokud jste předtím plavali například proti intenzivnějšímu protiproudu. Údržba schodiště bývá náročnější, ale většinou se dělá zároveň s údržbou celého zapuštěného bazénu.

Mírný protiproud zvládnou i děti

Mírný protiproud zvládnou i děti

Protiproud

Možnost si zaplavat je v bazénu k nezaplacení. Pustíte si protiproud a můžete začít podávat sportovní výkony. Spojíte příjemné s užitečným. A když protiproud nastavíte na minimum, můžete relaxovat jen ledabylým plaváním. Děti se díky mírnému pritoproudu mohou snadno naučit plavat. Nezapomeňme ale na plavecké brýle.

Jako doplněk protiproudu je trendy i vodní chrlič, který díky tekoucí vodě nabídne příjemnou relaxační atmosféru, bude to relaxace u pramene. A jde zároveň o zajímavý dekorační prvek, který se stává čím dál větším bazénovým hitem.

Vysavač do bazénu

Jedna věc je bazénová filtrace, druhá pak bazénový vysavač. Když ráno vysajeme usazené nečistoty, filtraci jednak ulevíme a jednak si uspíšíme možný vstup do čisté vody našeho bazénu. Navíc lze pořídit i automatický bazénový vysavač, který dokáže sám vyčistit i stěny bazénu. Proto se údržba bazénů jako takových stává s bazénovými vysavači mnohem snadnější.

Sůl nebo chlór?

Udržovat bazénovou vodu ve správném stavu je nutné. Je otázkou, co k údržbě vody zvolit. Klasický chlór anebo ten plynný, který vznikne elektrolýzou soli? Běžný chlór má své typické aroma a může dráždit sliznice i samotnou kůži. Ten plynný cítit není. A sliznice tolik nedráždí.

Průzračná voda není samozřejostí, musí se udržovat

Průzračná voda není samozřejostí, musí se udržovat

Proto pokud máte malé děti nebo jste citlivější, sáhněte po soli. Sůl je teď navíc i stále více trendy, takže pokud lpíte na trendy přístupu, rozhodně se solí nesáhnete vedle.

Bazén si zaslouží střechu

U zapuštěných bazénů je střecha již skoro samozřejmostí. Proč? Jednak pomůže prodloužit sezonu koupání, jednak zabrání listí a dalším nečistotám z okolí ve vniku do bazénu. Nejvhodnější je takové zastřešení, které je členěno do několika posuvných modulů.

Díky tomu je možné mít zastřešený celý bazén nebo jen jeho část. A plavat buď pod širým nebem anebo pod střechou. Když zvolíte zastřešení s kolejištěm, bude manipulace s ním mnohem snadnější. A poradí si s ním i odrostlejší děti.

 


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/vmd-drogerie-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/mrakyhracek-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/nejlevnejsisport-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.