Černý pátek se kvapem blíží. Čím ještě obohatit náš podzimní šatník – a za dobré ceny?

0

Dny už se výrazně zkrátily a máme za sebou možná poslední, možná předposlední změnu času z letního na zimní. Ranní mrazíky už několikrát úřadovaly, pravý podzim však začal teprve nedávno. Máme poměrně velkou naději, že zajímavé novinky podzimní sezony můžeme vynosit dlouho do zimy. Tedy, pokud vydrží podobný ráz počasí jako doposud – o několik stupňů tepleji, než je zvykem na danou kalendářní dobu.

Letos můžeme tedy směle využít nabídky Černého pátku a dokoupit si nové podzimní a jarní módní trendy, které stoprocentně využijeme i na jaře. Letos se totiž zdá, že se návrháři předních světových značek snažili o to, aby nám jejich výtvory poskytly hlavně pocit, že máme svůj osud pevně v rukou. Důraz byl kladen na komfort, bezpečí a kuráž.

Tvíd nebo jako tvíd?

Tvíd nebo jako tvíd?

Využity byly často pevné a odolné materiály, ve kterých se skoro jako v brnění budete cítit chráněná nejen proti rozmarům počasí. V obchodech najdete kusy působící sebejistě a impozantně a evokující respekt, ale i takové, do kterých se můžete pořádně zachumlat. Každopádně zapomeňte na to, že by Vám, když se těmito trendy inspirujete, musela být zima, teď se můžete zahalit od hlavy až k patě. A třeba to bude stačit i na zimní měsíce – pokud tedy proběhnou mírněji.

Pojďme se však podívat na trendy letošního podzimu a jara příštího roku, na jejich nákup se na Černý pátek můžete zaměřit. Některé jsou sice krátkodobějším výkřikem, jako třeba zvířecí vzory, jiné ale jen podpořily dlouhodobější trend módního vývoje, jakým jsou třeba kožené prvky nejen na botách.

Zvířecí vzory rádi v módě opakujeme

Zvířecí vzory rádi v módě opakujeme

Zvířecí vzory

Ano, jsou zpět. Klasikou jsou hlavně leopardí skvrny. Nouze ale nebyla ani o jiné kočkovité šelmy včetně tygřích pruhů, nebo zebří pruhy, či vzor hadí kůže. Na molech se objevovaly především šaty a kabáty. Bojíte se, že bude Váš outfit vypadat lacině? Když na rozdíl od modelek, které byly často oděny do odvážných kombinací podobných vzorů, zvolíte zbytek oděvu jednoduchý a skromný, lacinému efektu se hravě vyhnete. Chcete-li dát na odiv svou divokou stránku, možná jsou právě to pravé pro Vás. Platí zde prostě všeho s mírou.

Zvířecí vzory rádi v módě opakujeme

Zvířecí vzory rádi v módě opakujeme

Kůže

Tento materiál a jeho imitace nejsou samozřejmě nic nového, přeci jen bude ale tento podzim hrát větší roli. Nemusíte se omezovat jen na kabátek, boty a doplňky, v letošních kolekcích byly výrazným představitelem tohoto materiálu i šaty. Nejedná se většinou o svůdné modely, jejichž hlavní funkcí by bylo obepínat a zvýraznit Vaše křivky. Vyberte si takové kusy, které působí odhodlaně a neúprosně.

Tvíd

Jedná se o tkaninu z vícebarevné příze a s variabilním podílem vlny. Nejen kostýmky a kabáty Vás díky odolnosti této látky mohou provázet mnoho let, možná tak už v šatníku nějaké máte. Zbývá se jen rozhodnout, zda sáhnete po něčem ryze praktickém, elegantním

Tvíd je rafinovaným materiálem

Tvíd je rafinovaným materiálem

nebo v retro vzhledu.

Peleríny a kápě

Ať už Vám svým tvarem budou připomínat rytířský plášť, superhrdinskou kápi, nebo pončo, nelze popřít dramatičnost těchto alternativ kabátu. Elegantní i nedbalé varianty, které připomínají spíše přes ramena přehozenou deku, Vás rozhodně udrží v teple. Stačí se jen vzdát rukávů. Bonusem může být kapuce, která přidá na tajemnosti a pohádkovém dojmu.

Lesk

K vidění budou metalické odstíny, kde dominuje stříbro, i povrchy látek připomínající naleštěnou umělou hmotu jako, kdyby byly převzaty z pláštěnky. V metalických odstínech se bude jako vždy prosazovat také třpyt.

Western

Vliv Divokého západu přišel letos do naší módy už jako styl prověřený staletími. Vypadá elegantně, vyzývavě, křehce, zkrátka zajímavě. Zejména ve městě budí velkou pozornost. A nebojte se, nemusíte sahat po nepraktických třásních. Také se obejdete bez kovbojského klobouku. Tedy, protentokrát.

Westernové prvky zařaďte pomocí propínacích šatů nebo blůzek s detaily, které jsou pro western charakteristické. Zaměřit se můžete i na huňaté bundy ve stylu ovečky, které kdysi nosívali honáci. Bez vysokých kožených bot to samozřejmě nepůjde.

Jemná kostka s rafinovaným střihem

Jemná kostka s rafinovaným střihem

Kostka

Ať chceme nebo ne, kostka je prostě módním zázrakem. Když chceme, vypadá tvrdě a chlapsky. Když chceme, vypadá jemně a žensky. Právě jemné ženské kostičky jsou součástí trendů tohoto podzimu i příštího jara. Kostičky můžete mít na košili, ovšem hlavně na kabátu. A těch bude na Černý pátek v cenových akcích opravdu dostatek. Tak si je už nyní začněte prohlížet, abyste byly připravené, až se celá akce spustí!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/freshlabels-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/tchibo-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.