Bytové trendy v roce 2018? Možná se budete divit, že sem patří i zlatý třpyt

0

Trendy v bydlení v roce 2018 obsahují mimo jiné samet, černo-bílé kombinace, retro i zlatý třpyt. A také mosaz. Jsou to trendy, které bychom v moderní době možná čekali. Ale snad právě moderní doba plná smart zařízení vede k tomu, že se vracíme k základnímu vzhledu bydlení vytvořenému z prvních materiálů, které člověk uměl zpracovat. A kterými i prokazoval své bohatství a postavení ve společnosti, která je dnes už velmi anonymní.

Návrat zlatých, mosazných a sametových dob

Díky návratu zlatých, mosazných a sametových dob se může stát, že máte u babičky na půdě nebo třeba na staré chalupě hotové trendy poklady. A po čem byste se tu i v obchodech se starými, avšak i novými věcmi měli dívat?

Zejména na to, co je černé a bílé, co je leskle kovové, zlaté, mosazné. Ale také na to, co je sametové. A samozřejmě stále v trendu zůstávají retro a vintage věci. Retro coby nové věci ve starém stylu, vintage coby originály doby minulé, které si přizpůsobíte k obrazu svému.

Móda se prostě opakuje, a to nejen ta, kterou nosíme na sobě v podobě oblékání. Možná vám proto budou interiérové trendy na tento rok (a jistě i na roky další) připadat více než povědomé. Ano, mnohé už tu bylo. A bude za pár let zase znovu. Kdo však chce být trendy, měl by se časem přizpůsobovat i s vybavením svého bytu.

Na své si přijdou všichni

Trendy roku 2018 jsou natolik různorodé, že si na své přijde snad opravdu každý – jak milovníci černobílé klasiky, tak ti, co se rádi dívají na věci z lesklého zlata. Vzadu nezůstanou ani obdivovatelé inteligentně vybavených retro kousků či naopak ryze historického vintage. Luxusně domácnost oživí i luxusně působící doplňky ze sametu. A v mnoha případech o luxus opravdu půjde. I neznámější designéři totiž samet do svých návrhů letos hojně komponují.

Měď vyměňte, dejte mosaz

Zatímco doposud byly moderní hlavně měděné načervenalé prvky, současnost se ubírá více uhlazeným a chladným stylem, tedy směrem ke kovově žluté mosazi. Respektive ke kovům se zlatým nádechem. Mosaz totiž díky své barvě má zlatý nádech, tedy barvu téměř jako zlato.

A nemyslete si, že zlatavé tóny by měly být jen na kovových částech nábytku. Nikoliv. Nyní se zlatě lesknou i bytové textilie se zlatými vlákny nebo textilie se zlatými flitry. Na první pohled možná dost kýč, ale při správném zakomponování je z toho super trendy výsledek. Právě ke zlatavým tónům se báječně využije ona černobílá kombinace, v sametovém provedení.

Ke zlatu něco neutrálního

Zlaté tóny mosazi musejí zazářit, proto je kombinujte s neutrálními barvami. Tedy již zmíněnou černou a bílou. Ale i vínově červenou nebo například modrými tóny. Chybu nikdy neuděláte s přírodními materiály.

A nehrozte se zlatých prvků, nemusejí totiž nutně znamenat, že byste svůj interiér měli proměnit v zámeckou komnatu či sídlo banky. I moderní bydlení si totiž zaslouží zlatou, v promyšlených a účelných kombinacích. K tomuto účelu se jistě bude hodit i sklo nebo plast v barvě teplého zlata. To se sice s mosazí nesnoubí, ale nevadí. Jsou lidé, kterým chladná barva mosazi prostě nesedí. A tak sáhnou raději po teplé zlaté, která působí domáčtějším dojmem. Ale stále jde o trendy věc.

Kdo chce retro, ať zamíří do zemitých barev

V sedmdesátých letech byly in zemité barvy. proto i retro styl se otočil zpět k těmto barvičkám. Jde zejména o olivovou či avokádovou (zelenou), v kombinaci se žlutou, hnědou a oranžovou. Šedá vede v každé době. Jako doplňkové barvy vám pak dokonale poslouží červená a modrá.

A pokud opravdu toužíte po retro interiéru, pořiďte si závěsy a tapety s typickými dobovými geometrickými i květinovými vzory. Když k tomu přidáte trochu vintage z půdy od rodičů, rozhodně nic nezkazíte. Jen pozor, abyste dobře sladili doby, ze kterých inspirace nebo originály pocházejí.

Černobílé fotky

A protože interiér bude barevný dost, doplňte ho černobílými fotkami. Ty teď totiž slaví ohromný návrat. K tomu přidejte tzv. tabulovou barvu, která část vaší zdi nebo třeba dveře změní v nástěnku. V těchto dvou neutrálních barvách můžete navíc kombinovat, co se dá.

 


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/jena-nabytek-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/sconto-cz

 

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.