Boty na podzim 2016

0

Výběr obuvi může být zásadní nejen na zdraví, ale i na náladu jedince. Pokud kupříkladu zvolíme plátěnou obuv na deštivý a chladný den, pak je dost možné, že budeme rozladěni především nepříjemným pocitem od studených a vlhkých nohou. Což dost možná povede k nachlazení a třeba i chřipce. Výběr obuvi by proto neměl být prvoplánový, ale zvážen z několika úhlů pohledu, jako je nejen počasí, ale i aktuální teplota, či prostředí, ve kterém se nosálka pohybuje.

Co se letos na podzim nosí?

Letošní podzim je ve světě obuvi přeje pohodlí a zase jen pohodlí. Jehlové podpatky nečekejte, naopak podzimní obuv je především o nízkých a širokých podpatcích a pak také o zesílení podrážce, která neklouže a umožní tak pohodlný pohyb i na méně dostupných terénech. Boty na letošní podzim hrají do karet pohodlí na tolik, že šanci nedostaly vysoké podpatky a ani úzké špičky. Naopak prostor, zateplené tenisky a zvýšená platforma je to, co se především nosí a nosit bude.

Kotníkové boty

Kotníkové boty jsou základem každého podzimního botníku. Chybět nesmějí. Letos to bude hodně o zvířecích, především leopardích vzorech, a také „oxfordkách“ se širokým a pevným podpatkem. Kotníkové boty volte spíše matné, moderní jsou ty, s méně nápadnou, ale vkusnou mašličkou na boku.

workery-pink

Workery alias „traktorky“

Popularitu si v poslední době vysloužily workery, které se občas přezdívají také jako „traktorky“ pro nápadnou podrážku, srovnávanou právě se zemědělským strojem. Workery jsou kotníkové boty se šněrováním, mírným podpatkem a především z pevného materiálu, odolného snad proti všemu. Módní tvůrci se nechali inspirovat klasickou dělnickou obuví. Workery se nosí snad ve všech barvách, hodně oblíbené jsou nejen klasické velbloudí, ale hodně i růžové.

Metalické tenisky

Kdo se toho nebojí, jistě si přijde na své. Tenisky lesklé, ve zlaté nebo stříbrné barvě s kamínky i třpytkami, to všechno je dovoleno, nebo spíše vynuceno. Je pravdou, že takové boty budou zářit dost na dálku, a to je také účelem. Metalické tenisky na platformě jsou navíc dost pohodlné a skvěle ladí s módou podzimu 2016. Jestliže je ještě nemáte, začněte rychle shánět, protože za nedlouho budou nedostatkovým zbožím. Navíc se hodí jak ke kalhotám, tak sukním.

holinky-barevne

Holinky

Podzim nás neopomene obdařit deštivými dny. V dost nepříjemnou záležitost se změní podzimní zdravotní procházka, pokud nás překvapí déšť a s ním spojené promočení nohou. Móda však není pozadu i v tomto odvětví a tak jsou na trhu k dostání vysoké i nízké holinky, snad ve všech barvách a mnoha vzorech. Čím více budou holinky výraznější, tím více budou letos „in“. Vzory květů, puntíků i proužků se nosit prostě budou. Nízké holinky jsou ideální pro městský život, ty vysoké se užijí v přírodě apod.

Nazouvací boty

A nebylo by pohodlí, bez letmého nazouvání bot. I toto je jednou z domén posledních módních trendů v obuvi. Existuje na mnoho typů bot, které se dají pouze nazouvat, ať už to jsou tenisky bez šněrování, mokasíny anebo hodně oblíbené slipry. U všech jmenovaných si nemusí nositelka dělat starosti se složitým obouváním, šněrováním a ani vyzouváním. Boty tohoto typu jsou na noze snadno a rychle, obdobně jako vyzuty. Pohodlnost nejen při chůzi, ale manipulaci.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/bata-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/footshop-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/botyhaix-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/botymagnum-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/designshoes-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/shooos-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.