Blahodárné účinky masáží

0

Relaxační a regenerační techniky masáží jsou výtečné nejen na svalstvo, ale celkově pro tělo prospěšné. Postačí i klasická masáž, která tělo uvolní, společně s ním i mysl a tak celkově tělo oživí, přinese důležitou regeneraci.

  Uvolnění svalstva

Ve většině případů, kdy lidé vyhledávají masáž, mají potíže s pohyblivostí. Svalstvo je zatuhlé, a prakticky potřebuje cílenou masáž, kterou tělo prakticky vyžaduje. Pokud se klasická masáž provádí odborně a dobře, epicentrum bolesti, problému, je brzy odhaleno a také rozmasírováno tak, aby odstranilo bolest, či ji ve velké míře zmírnilo. Uvolnění ztuhlého svalstva je však jen základem z účinků, které klasická masáž má.

Uvolnění od stresu, vnitřního napětí

Potíže se zdravím, bolesti hlavy, nervozita i stres, to všechno může klasická masáž urovnat do normálu. Hodně takových obtíží vzniká důsledkem působení dlouhodobého napětí. Masáž uvede tělo i mysl do klidu, maximálně uvolní a tak pomůže s problémy, které jsou. Dlouhodobý stres se také může projevit problémy se zažíváním a trávením. Dost často je to také nechutenství, bolesti břicha a mnoho dalšího. Masáž tak výrazně může od těchto potíží upustit.

Bolesti hlavy

Až migrény mohou být způsobené právě ztuhlým svalstvem a působením dlouhodobého stresu, napětí. To se pak následně může projevit jako nesnesitelná bolest hlavy. Vedlejšími projevy mohou být i závratě, třeba i pocit na zvracení a tak dále. Občas příčinou může být i tak malý problém, jako je právě zatuhlost svalstva a působení stresu. Masáž tak může být dost příjemnou metodou, která takto tělo uvolní a uklidní.

Péče o pokožku

Často se píše o tom, jaké blahodárné účinky má masáž na svalstvo, tělo, uvolnění od stresu a celkové uklidnění, přičemž se ale někdy zapomene i na další příznivé účinky masáží na tělo, jako je péče o pokožku. Pravidelné působení masáží totiž dokonale promne i kůži, podkoží a pokožka je tak pevnější, sametově hebká, často dost výrazně eliminuje projevy pomerančové kůže, tedy celulitidy a odstraní i pupínky a jiné nesrovnalosti na pokožce, které se mohou občas objevit. Masáž tak působí celkově na tělo a tímto způsobem i podporuje lymfu a její správné fungování.

Zlepšení nálady i koncentrace

Pokud je člověk dlouhodobě ve stresu, projevuje se to několika způsoby. Nicméně obranou proti negativnému jednání, chování, může být také právě masáž. Lidé, kteří pravidelně docházejí na masáž, se obecně cítí lépe, mají větší radost ze života a snáze zvládají i nepříjemné nástrahy v životě. Je to možná až k neuvěření, ale právě vliv masáže má i na stimulaci právě takových stavů a snadno se tak stane, že lidé mají zlepšenou náladu, lépe se jim žije, aniž se stane něco významného.

Regenerace organismu

Velkou předností klasických masáží, či masáží obecně, je i lék proti nespavosti. Ne tedy přímo lék, ale kdo má potíže s usínáním, nebo se často probouzí, i když je unavený a nemůže spát, měl by raději, než nějaké přípravky farmaceutického průmyslu, zkusit příjemnou techniku masáže. Navíc taková masáž má i tu přednost, že pomáhá organismu s regenerací. Stane se tak občas, že tělo postihne úraz, nemoc a jiné neduhy. Klasická masáž pomáhá i regenerací v této oblasti a tělo se tak snáze hojí.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/prozdravi-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/slever-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.